KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16448140

nr 1644 8140

Erik Enroth

(1917-1975), Finland

"Krogen i Benickebrinken". Akvarell, bildmått: 14x17 cm, yttermått inklusive ram: 25x31 cm. Signerad

Erik Enroth, finländsk bildkonstnär född 1917, död 1975.

Utrop:

500 kr

måndag 23 september 2024
kl 20:55:34

Erik Enroth

Läs mer om Erik Enroth