KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16448140
nr 1644 8140
Erik Enroth
(1917-1975), Finland
"Krogen i Benickebrinken". Akvarell, bildmått: 14x17 cm, yttermått inklusive ram: 25x31 cm. Signerad
Erik Enroth, finländsk bildkonstnär född 1917, död 1975.
Utrop:
500 kr
måndag 23 september 2024
kl 20:55:34