KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16292106

nr 1629 2106

Elsa Backlund-Celsing

(1880-1974), Sverige

Interiör med läsande kvinna. Signerad, daterad 1938. Akvarell, 46x43 cm, yttermått inklusive ram: 54x51 cm

Elsa Backlund-Celsing, rysk-svensk bildkonstnär född 1880, död 1974.

Utrop:

8.000 kr

Såld:

6.600 kr

måndag 17 juni 2024
kl 18:45:20

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 17 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Elsa Backlund-Celsing

Läs mer om Elsa Backlund-Celsing