KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14752027

nr 1475 2027

Aja Murray-Thorén

(1947-2015), Sverige

"Vaxholmsbåt i sikte". Signerad, daterad -88. Akvarell, 48x33 cm, yttermått inklusive ram: 61x46 cm

Aja Murray-Thorén, svensk bildkonstnär född 1947, död 2015.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 20 juni 2022
kl 18:38:25

16/6 13:15:39 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 20 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Aja Murray-Thorén

Läs mer om Aja Murray-Thorén