KONST / Oljemålningar / Akryl 15103009

nr 1510 3009

Maj-Siri Österling

(f. 1940), Sverige

Monogramsignerad MSÖ. Signerad Rosenön. ”La Taverne”. Signerad, daterad 1994. Akryl på duk, 160x130 cm, yttermått inklusive ram: 166x133cm

Maj-Siri Österling, svensk bildkonstnär född 1940 i Pajala kommun.

Utrop:

500 kr

Såld:

4.200 kr

måndag 12 december 2022
kl 19:14:24

  • Tema
  • 12 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Maj-Siri Österling

Läs mer om Maj-Siri Österling