![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Affisch 16084345
*
nr 1608 4345
Marc Chagall
(1887-1985), Frankrike
"Nice Soleil Fleurs", Mourlot, 1962. Litografisk affisch, bladstorlek: ca 98x62 cm, yttermått inklusive ram: 101x65 cm
Kondition: Ej examinerad ur ram, ngt gulnad
Marc Chagall, rysk-judisk målare född i dåvarande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.
Följerätt
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2024
kl 19:41:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 04:00:01
1
4.000 kr
25/3 18:33:07
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Marc Chagall
Marc Chagall, rysk-judisk målare född i dåvarande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.
Läs mer om Marc Chagall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: affisch europa frankrike fransk franska franskt litografier litografisk affisch marc chagall mourlot
-
8239 Digital print
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:50
-
8219 Färglitografi
"Waxholms Fästning, Baerentzens Lito. Färglitograf..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:18
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:14
-
8115 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:00
-
8350 Färglitografi
Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:10
*
Marc Chagall
Kondition: Ej examinerad ur ram, ngt gulnad
Marc Chagall, rysk-judisk målare född i dåvarande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.
Läs mer om Marc Chagall
nr 1608 4345
Marc Chagall
(1887-1985), Frankrike
"Nice Soleil Fleurs", Mourlot, 1962. Litografisk affisch, bladstorlek: ca 98x62 cm, yttermått inklusive ram: 101x65 cm
Kondition: Ej examinerad ur ram, ngt gulnad
Marc Chagall, rysk-judisk målare född i dåvarande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 6.000 kr |
Såld: | 4.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/3 04:00:01 | 1 | 4.000 kr |
25/3 18:33:07 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Marc Chagall
Marc Chagall, rysk-judisk mÃ¥lare född i dÃ¥varande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.Läs mer om Marc Chagall
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: affisch europa frankrike fransk franska franskt litografier litografisk affisch marc chagall mourlot
-
8239 Digital print
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:50 -
8219 Färglitografi
"Waxholms Fästning, Baerentzens Lito. Färglitograf..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:18 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:14 -
8115 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:00 -
8350 Färglitografi
Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:10