GLASS & CERAMICS / Porcelain and Pottery / Dinner set 13732013

nr 1373 2013

DINNER SET

54 delar. 'Stockholm', Rörstrand, Sweden. Flintware. 10 flata tallrikar, 11 förrättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 11 assietter, 8 uppläggningsfat, 1 terrin, 1 kanna, krackelyrer, minor cracks, stains.

54 delar. "Stockholm", Rörstrand. Flintgods. 10 flata tallrikar, 11 förrättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 11 assietter, 8 uppläggningsfat, 1 terrin, 1 kanna

Condition: krackelyrer, nagg, fläckar

2000

SEK 5000

Monday January 18 2021
at 18:38:09

  • Thema-auction
  • Jan 18

Stockholm

Read more about Stockholm
Rörstrand