Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matbestick 16253003



*

nr 1625 3003


Matbestick

nysilver, 48 delar. Märkta ARG 800. 12 st matgafflar (längd 20 cm), 12 st skedar (längd: 20 cm), 12 st matknivar (längd 23,5 cm), 12 st kaffeskedar (längd: 13,5 cm)


Utrop:

1.500 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 16:49:28)
Uppdatera
Visning

fredag 31/5, lördag 1/6, söndag 2/6 och måndag 3/6


Auktionen
avslutas:

måndag 3 juni kl 20:39:00


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 25% + 100 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg 800 kr
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: matbestick nysilver pläter silver ädelmetall
  • 3365 Armring
    Sterlingsilver, Rey Urban (1929-2015), Sverige. 19..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 juni kl 20:36
  • 3219 Bägare
    silver, 1808. Höjd: 7,5 cm, diameter: 6,5 cm, vikt..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 juni kl 20:58
  • 3367 Bestick i etui
    36 delar, nysilver. Längd: 17-20 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 juni kl 18:48
  • 2031 Dosa
    silver, 1804, NL, invändigt förgylld. Längd: 10 d,..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 juni kl 18:09
  • 3220 Fruktbestick
    kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 juni kl 19:37
  • 3366 Kaffeskedar
    12 st, silver, floral dekor, lGEWE, 1963. Längd: 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 juni kl 18:25




Ladda ner broschyr