bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestickuppsättning 14823292



*

nr 1482 3292


Bestickuppsättning

nysilver, Franska Liljan


Utrop:

500 kr - 800 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 01:59:31)
Uppdatera
Visning

fredag 12/8, lördag 13/8, söndag 14/8 och måndag 15/8


Auktionen
avslutas:

måndag 15 augusti kl 19:42:25


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 100 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: besticksuppsättning bestickuppsättning franska liljan matbestick nysilver pläter silver ädelmetall
  • 3343 Cigarettetuier
    4 st. Silver. Längd: 9 - 11
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    15 augusti kl 18:19
  • 3330 Cocktailshaker
    nysilver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 22 cm
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    15 augusti kl 18:10
  • 3337 Fat
    silver. Längd: 16 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    15 augusti kl 19:59
  • 3023 Mockaskedar
    12 st, silver, Norge. Längd: 10 cm, Vikt: ca 95 g
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    15 augusti kl 20:21
  • 3339 Nattljusstake
    Sterlingsilver. Höjd: 8 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    15 augusti kl 19:34
  • 3161 Sigill
    3 st, st stämplade, 1800-tal
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    15 augusti kl 18:26




Ladda ner broschyr