Veckoauktion den 23 maj 2005

  • Sortera efter

  • 7557 Armband
    18 k. med briljanter 2,26 ct vv wesselton 12,32 g
    Såld: 13.000 kr

    Såldes den 23 maj 2005
  • 2675 Armring
    14 k. med diamanter 1,8 ct, 33,6 g
    Aktuellt bud: 7.400 kr

    Auktionen avslutades

    23 maj kl 16:00
  • 7494 Askfat
    2st, "Domino" Stig Lindberg (1st med nagg)
    Såld: 400 kr

    Såldes den 23 maj 2005
  • 7356 Bord
    1880-tal, 2-delat, Allmoge
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 23 maj 2005
  • 6576 Bord
    Barock, med lådor, L.158 D.72 H.80
    Såld: 4.600 kr

    Såldes den 23 maj 2005
  • 7344 Bord
    med låda, Ren obj. L.90 D.60 H.72
    Såld: 350 kr

    Såldes den 23 maj 2005
  • 7236 Byrå
    Sekelskifte, bemålad, L.102 D.52 H.80
    Såld: 450 kr

    Såldes den 23 maj 2005
  • 7241 Byrå
    Sekelskifte, Bemålad, L.90 D,52 H.96
    Såld: 700 kr

    Såldes den 23 maj 2005
  • 7183 Byrå
    Sekelskifte, Bemålad, L.95 D.50 H.94
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 23 maj 2005
  • 7686 Matta
    orientalisk, antik Ersari , 213x298 (sk.)
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 23 maj 2005
  • 7760 Matta
    orientalisk, Antik Kashghai, 158x247 (slitage)
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 23 maj 2005
  • 7589 Matta
    orientalisk, Antik N.V Persisk, 103x400
    Såld: 3.500 kr

    Såldes den 23 maj 2005
  • 7538 Matta
    orientalisk, Semi-antik Mazlagan, 127x191
    Såld: 3.100 kr

    Såldes den 23 maj 2005
  • 7742 Matta
    orientalisk, semi-antik Sarough, 140x200
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 23 maj 2005
  • 7747 Mattor
    2st, Pakistan, 65x95 + 95x157
    Såld: 600 kr

    Såldes den 23 maj 2005
  • 2706 Ring
    14 k. med 3 diamanter och 2 granater. 5,2 g
    Aktuellt bud: 4.200 kr

    Auktionen avslutades

    23 maj kl 16:00
  • 5404 Ring
    14 k. med diamanter 0,6 ct och rubiner
    Aktuellt bud: 4.200 kr

    Auktionen avslutades

    23 maj kl 16:00
  • 2703 Ring
    Art Déco, 14 k. med diamanter 1,65 ct. 7,7 g
    Aktuellt bud: 8.200 kr

    Auktionen avslutades

    23 maj kl 16:00
  • 7741 Skänk
    Furu, 1800-tal, 108x45 H104
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 23 maj 2005
  • 7759 Skåp
    Gustaviansk stil, mahogny, skada, L.100 D.45 H.130
    Såld: 900 kr

    Såldes den 23 maj 2005
  • 5194 Skåp
    intarsia, stenskiva, L.100D.58H.123 (nyprod.)
    UTGICK

    23 maj kl 16:00