Veckoauktion den 25 april 2005

  • Sortera efter

  • 3390 Byrå
    Art decó, L.85 D.47 H.74
    Såld: 800 kr

    Såldes den 25 april 2005
  • 3424 Byrå
    Gustaviansk stil, L.80 D.44 H.74
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 25 april 2005
  • 3354 Byrå
    Gustaviansk stil, Stenskiva, L.96 D.53 H.82
    Såld: 3.100 kr

    Såldes den 25 april 2005
  • 1227 Byrå
    louis Xv-stil, intarsia, L.79 D.44 H.77, Stenskiva
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 25 april 2005
  • 3340 Byrå
    Mahogny, Sekelskifte, L.82D.45H.84 (sk.)
    Såld: 300 kr

    Såldes den 25 april 2005
  • 3330 Byrå
    med stenskiva, L.82D.39H.86
    Såld: 2.200 kr

    Såldes den 25 april 2005
  • 2657 Byrå
    Såld: 5.100 kr

    Såldes den 25 april 2005
  • 3297 Byrå
    Stenskiva, L.62 D.35 H.68
    Såld: 750 kr

    Såldes den 25 april 2005
  • 3086 Cassone
    ek, Tyskland, tidigt 1900-tal, L137 D46 H58
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 25 april 2005
  • 3391 Matta
    orientalisk, Antik Beluch, 95x162 (lagn.)
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 25 april 2005
  • 2661 Matta
    orientalisk, Bachtiari, 202x303
    UTGICK

    25 april kl 16:00
  • 3440 Matta
    orientalisk, Beschir, 184x285
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 25 april 2005
  • 3110 Matta
    orientalisk, Old hamadan, 145x210, (fläck)
    Såld: 3.800 kr

    Såldes den 25 april 2005
  • 3061 Matta
    orientalisk, Old Serabend, 130x75
    Såld: 100 kr

    Såldes den 25 april 2005
  • 3256 Matta
    orientalisk, Pakistan, 122x189
    Såld: 300 kr

    Såldes den 25 april 2005
  • 3268 Matta
    orientalisk, Sarouk, 115x67
    Såld: 200 kr

    Såldes den 25 april 2005
  • 3324 Matta
    orientalisk, Semi-antik Afshar, 138x173 (slitage)
    Såld: 200 kr

    Såldes den 25 april 2005
  • 3323 Matta
    orientalisk, Semi-antik Hamadan, 116x170
    Såld: 600 kr

    Såldes den 25 april 2005