veckoauktion den 21 juni 2021


Visning: fredag 18/6, lördag 19/6, söndag 20/6 och måndag 21/6

  • Sortera efter 


    5228 Sideboard

    Kerstin Olby, "Stena line". Olby Design, 1990-talets mitt. Körsbär. Två skjutbara dörrar med bakomliggande hyllplan. Mittendel med fem lådor. Skiva av kalksten. Bredd: 190 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 74 cm

    Utrop: 14.000 kr
    Pris just nu 12.000 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 18:49


  • 6182 Akryl
    Hans Sandell. Signerad, daterad 91, yttermått inkl..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:40
  • 6062 Akvarell
    Batte Sahlin (f. 1929), Sverige. "Piren Herrvik". ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:42
  • 5459 Akvarell
    Gösta Hallencreutz (1881-1952), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:45
  • 5460 Akvarell
    Gösta Hallencreutz (1881-1952), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:46
  • 5458 Akvarell
    Gösta Hallencreutz (1881-1952), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:43
  • 5461 Akvarell
    Gösta Hallencreutz (1881-1952), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:47
  • 6397 Akvarell
    H T Perry, Signerad, "Glostertshire", 23x16, ytter..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:52
  • 6010 Akvarell
    Nils Nilsson. Signerad, daterad 18, Blomster, 20x4..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:03
  • 6036 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Figurer, blad..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:12
  • 6184 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -88. Mot..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:18
  • 6042 Akvarell
    Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. M..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:09
  • 6069 Akvarell
    R Monzon, Komposition, löst blad signerad, akvarel..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:48

    6270 Armbandsur

    14k guld, Damur, Tissot, quartz. Diameter: 20mm, armband i 18K. Längd: 19cm, bruttovikt: 39g, etui medföljer

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 18:55


  • 6396 Akvarell
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. "Spanska ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:24
  • 6053 Akvarell
    Siegfried Reich an der Stolpe (1912-2001), Tysklan..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:45
  • 6428 Akvarell
    signerad, akvarell, 1997. Motivet: 26x34cm, ytterm..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:31
  • 6067 Akvarell
    Verner Molin (1907-1980), Sverige. "Hemma på gårde..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:15
  • 6366 Akvareller
    2 st, John Sjösvärd (1890-1958), Sverige. Stockhol..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:28
  • 6130 Allmoge
    7 delar, modell äldre
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:06
  • 6411 Appliquer
    Ett par, mässing. Höjd: 19cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:48
  • 6082 Arkivskåp
    Ek, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 48, djup: 36..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:37
  • 6240 Armband
    silver, Claes Giertta (1926-2007), Sverige. Sterli..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:59
  • 6270 Armbandsur
    14k guld, Damur, Tissot, quartz. Diameter: 20mm, a..//
    Utrop: 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:55
  • 6028 Armbandsur
    9 st. Tota. Längd: 18,5-21,5 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:37
  • 5518 Armring
    Silver P Kuhn, 1958. Vikt: 28 g. Diameter: 7 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:20

    4491 Kanon

    på Lavett, märkt 1783, Hällefors Bruk. Längd: 60cm, tota. Längd: 100cm, höjd: 49cm

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:29


  • 6379 Assietter
    7 st, majolika, Rörstrand, diameter: 15 cm
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:20
  • 6378 Assietter
    glas. Diameter: 16 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:28
  • 6111 Bägare
    Sterlingsilver, Sigurd Persson (1914-2003), Sverig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:26
  • 6302 Bandvävssked
    Allmoge, 22x26 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:51
  • 6273 Bänk
    Furu, bemålat. Längd: 100 cm. Djup: 47 cm, höjd: 7..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:20
  • 1042 Barskåp
    Aldo Tura, Italien, 1950/60-tal. Klätt i lackerat ..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:56
  • 6138 Bemålat tryck
    Ikon, triptyk, yttermått inklusive ram: 57x83 cm, ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:52
  • 6153 Bestick
    24 delar, Silverplätering/Pärlemo, England. I etui..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:57
  • 6322 Bestick
    ca 46 delar, silver. Bruttovikt: ca 2985 g, varav ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:51
  • 6092 Bestickuppsätt..
    50 del ca, Nysilver, Modell Vasa. Längd: 15-22 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:21
  • 6390 Biblioteksbord
    Valnöt, 1880-tal. Bredd: 120, djup: 68 cm, höjd: 7..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:26
  • 6061 Blandteknik
    3 st, Karl-Ludwig Sauer (f. 1949), Tyskland. Tyskl..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:06

    6165 Oljemålning

    P V Yavtushenko, vandrare. Signerad och daterad. Olja på pannå, 40x18 cm, yttermått inklusive ram: 55x32 cm

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:59


  • 6267 Blandteknik
    5 st, Vietnam, 1900-tal, Signerade. Yttermått inkl..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:43
  • 5379 Blandteknik
    Bertil Norén (1889-1934), Sverige. Signerad, 42x57..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:51
  • 5353 Blandteknik
    Einar Lynge-Ahlberg (1913-1980), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:05
  • 6038 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Indien, Tigerjakt. Ej sign..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:28
  • 6060 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad Ulf G, Eilat, bla..//
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:05
  • 6057 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, "Söderidyll". Mo..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:08
  • 6039 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 56, komp..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:39
  • 6043 Blandteknik
    R Monzon, Signerad, komposition, 16x10, yttermått ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:29
  • 6041 Blandteknik
    Siegfried Reich an der Stolpe (1912-2001), Tysklan..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:28
  • 6049 Blandteknik
    Torsten Föllinger (1922-2010), Sverige. Renhjord. ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:29
  • 4497 Blandteknik
    Urban Engström (f. 1955), Sverige. Signerad a terg..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:55
  • 6052 Blandteknik
    Verner Molin (1907-1980), Sverige. Mörksuggor. Sig..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:26

    6346 Byrå

    Sengustaviansk, Stenskiva, mahogny, mässingsdekor. Bredd: 92. Djup: 52 h-84 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 18:11


  • 6045 Blandteknik
    Verner Molin (1907-1980), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:06
  • 5380 Blandteknik
    Yves Poyet (f. 1942), Frankrike. Rosor. Signerad. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:53
  • 6439 Blyerts
    Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad. Motivet..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:37
  • 6429 Bojan
    Orientalisk. Höjd: 21, nutida
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:12
  • 5286 Bokhylla
    John Kandell (1925-1991), Sverige. Pilaster, Källe..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:35
  • 6279 Bokhylla
    Tidigt 1900-tal, betsad björk. Bredd: 174. Djup: 2..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:55
  • 6311 Bokhylleskåp
    1940-tal. Bredd: 148 cm. Djup: 28 cm, höjd: 80 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:51
  • 6242 Bordsfotogenla..
    ett par. Höjd: 55 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:36
  • 6040 Bordslampa
    Fd Fotogen, omkring 1900, glas och mässing. Höjd: ..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:16

    6359 Spegel

    Sengustaviansk, med gouacher, 105x54 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 18:12


  • 6245 Bordslampa
    Italien. Höjd: 63cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:46
  • 6080 Bordslampa
    omkring 1900, Strindbergsmodell, smide / glaskupa...//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:08
  • 5051 Bordslampfötter
    ett par, mässing. Höjd: 38 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:51
  • 4398 Bordsur
    1950/60-tal. Signerad L B. Höjd: 24,5 längd: 41 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:22
  • 5131 Borste
    silver, 1907, Familjen von Brauners vapensköld. Lä..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:29
  • 6296 Brickbord
    mahogny. Bredd: 84, djup: 54 cm, höjd: 55 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:27
  • 6243 Brosch
    silver, "Balandanga", Bahia Brasilien. Vikt: ca 35..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:31
  • 6253 Brudkista
    Jungfer Luhtzia Holthausen, år 1768. Saknar nyckel..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:32
  • 6348 Byrå
    1800-tal, Alm. Bredd: 109. Djup: 46 cm. Höjd: 95 c..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:12

    5257 Spegel

    Rokoko, 124x52 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:40


  • 6274 Byrå
    England, mahogny. Bredd: 65. Djup: 36 cm, höjd: 72 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:12
  • 6308 Byrå
    Gustaviansk stil, Med stenskiva, Intarsia. Bredd: ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:41
  • 6314 Byrå
    Intarsia. Bredd: 42 cm. Djup: 30 cm, höjd: 68 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:16
  • 6151 Byrå
    Italien. Bredd: 46, djup: 35 cm, höjd: 80 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:24
  • 5369 Byrå
    med stenskiva. Bredd: 76, djup: 42 cm, höjd: 74 cm..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:38
  • 6238 Byrå
    NK. Bredd: 107, djup: 46 cm, höjd: 70 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:56
  • 6090 Byrå
    Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 89, djup: 42 cm,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:54
  • 6166 Byrå
    Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 91, djup: 47 cm,..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:29
  • 6346 Byrå
    Sengustaviansk, Stenskiva, mahogny, mässingsdekor...//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:11
  • 6213 Cafébord
    Gjutjärn med stenskiva. Diameter: 60cm, höjd: 70cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:06
  • 6334 Champagnevisp
    14K. Längd: 9cm. Vikt: 5,6g
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:20
  • 5421 Cocktailpinnar
    12 st, silver. Längd: 9 cm. Vikt: 40 g
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:45

    6322 Bestick

    ca 46 delar, silver. Bruttovikt: ca 2985 g, varav knivar: ca 1400 g

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:51


  • 3424 Dalaskåp
    1700-/1800-tal, furu. Bredd: 86 cm. Djup: 57 cm, h..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:11
  • 6453 Dokumentskrin
    omkring 1900, mahogny, 32, djup: 24 cm, höjd: 18 cm
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:36
  • 6456 Draperi
    omkring 1900, ca 135x280 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:04
  • 6188 Emaljmålning
    Stig Sellén (f. 1924), Sverige. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:04
  • 5184 Emmafåtöljer
    Ett par, 1890-tal
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:56
  • 6230 Etsning
    ÅKE W HANSSON. Signerad, numrerad 93/100, "dockspe..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:54
  • 5535 Etsning
    Conny Berglund. Signerad, numrerad 101/175. Motive..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:56
  • 6002 Etsning
    Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:43
  • 5002 Etsning
    Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:24
  • 6058 Etsning
    Hermann Talvik (1906-1984), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:19
  • 6295 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:36
  • 6169 Etsning
    Torsten Renqvist (1924-2007), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:48

    6304 Oljemålning

    Sven Erik Johansson (1925-2020), Sverige. "Fjärran alla". Signerad, daterad -59. Olja på pannå, 24,5x28,5, yttermått inklusive ram: 33x37 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:56


  • 6435 Etsningar
    2 st, Lennart Glemme (f. 1927), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:04
  • 6338 Fågelboken
    2 band, "Olof Rudbeck dy: s Svenska Fåglar", i kas..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:51
  • 6161 Fällstol
    Trädgård
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:49
  • 6181 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 21/125..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:07
  • 5006 Färgetsning
    Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:22
  • 6007 Färgetsning
    Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:07
  • 5003 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis ..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:43
  • 6003 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis ..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:43
  • 5004 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:42
  • 6134 Färgetsningar
    3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Tr..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:01
  • 5466 Färglitografi
    4 st, Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Son. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:02
  • 6415 Färglitografi
    Andreas Ribbung (f. 1967), Hus. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:40

    6363 Oljemålning

    Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Riddarholmskanalen. Signerad. Olja på duk, 22x27, yttermått inklusive ram: 34x39 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 19:18


  • 6189 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:33
  • 6283 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:09
  • 6250 Färglitografi
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:14
  • 6432 Färglitografi
    Dénes Perger (1934-2015), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:11
  • 6173 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:39
  • 6174 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:43
  • 6196 Färglitografi
    Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:08
  • 6282 Färglitografi
    Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. Dans. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:07
  • 6200 Färglitografi
    Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:48
  • 6172 Färglitografi
    Harald Lyth (f. 1937), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:08
  • 6197 Färglitografi
    Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:56
  • 6199 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. HC-upplaga..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:23

    6364 Oljemålning

    Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Dombron Uppsala. Signerad, daterad 2/8 1926. Olja på duk, 31x23, yttermått inklusive ram: 40x32 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 19:40


  • 5265 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Kvinn..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:25
  • 5467 Färglitografi
    Lasse Wahlberg, 4 st. Signerad, numrerad 200-uppla..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:05
  • 6191 Färglitografi
    Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Signerad, numrer..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:35
  • 6286 Färglitografi
    Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Stilleben. Signe..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:34
  • 6284 Färglitografi
    Olle Kåks (1941-2003), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:57
  • 5295 Färglitografi
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:20
  • 6186 Färglitografi
    Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:12
  • 6198 Färglitografi
    Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:26
  • 6190 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:41
  • 6102 Färglitografi
    Roj Friberg (f. 1934), Sverige. "Framtidsvision". ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:01
  • 6185 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:33
  • 6051 Färglitografi
    Siegfried Reich an der Stolpe (1912-2001), Tysklan..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:17

    6405 Matta

    orientalisk, Hamadan, 135x194 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:03


  • 6104 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:32
  • 6011 Färglitografi
    Tadeusz Filipek (1957-2010), Polen. Signerad, numr..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:59
  • 6171 Färglitografi
    Tommy Östman. Signerad, numrerad 287/500. Motivet:..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:30
  • 6054 Färglitografi
    Verner Molin (1907-1980), Sverige. Mörksuggor. Sig..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:58
  • 6055 Färglitografi
    Verner Molin (1907-1980), Sverige. PT. Mörksuggor,..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:40
  • 6194 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:45
  • 6124 Färglitografier
    2 st, BECK & JUNG (Holger Bäckström, 1939-1997, Bo..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:32
  • 3481 Färglitografier
    2 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:30
  • 5005 Färgserigrafi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Höstens grena..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:52
  • 6263 Fat
    + vas + dosa, Sven Jonson (1902-1981), Sverige. La..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:47
  • 6287 Fat
    2 st, Sterlingsilver, Borgila, graverade, 1959,195..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:04
  • 6422 Fat
    2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsb..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:25

    5347 Ljuskrona

    Empirestil. Höjd: 90 cm

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:50


  • 5150 Fat
    4 st, Kina. Diameter: 15-21cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:35
  • 6024 Fat
    Rörstrand. Diameter: 34cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:31
  • 6110 Fat
    silver, CG Hallberg, 1915. Längd: 24 cm. Vikt: 210 g
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:28
  • 6424 Fat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, P..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:01
  • 5149 Fat
    Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:34
  • 6323 Fat
    Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:45
  • 5485 Fat & kanna
    12 delar, Rosenthal. Höjd: 22cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:45
  • 6420 Fat & skål
    2 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gusta..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:32
  • 5525 Fåtölj
    "Järpen", Niels Gammelgaard, IKEA, Svartlackerad m..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:20
  • 6442 Fåtölj
    "Lips", Nils Gammelgård, IKEA, plast / metallben
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:32
  • 6150 Fåtölj
    + fotpall, Gustaviansk stil, rotting
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:33
  • 6356 Fåtölj
    1880-tal, Balusterkarmar, omklädd
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:48

    6403 Matta

    orientalisk, Antik, 147x244 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 4.400 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:46


  • 6384 Fåtölj
    Blå
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:05
  • 5529 Fåtölj
    Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedes..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:31
  • 6088 Fåtöljer
    1 par + bord, Rotting. Diameter: 60, höjd: 55 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:25
  • 6162 Fåtöljer
    ett par
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:56
  • 6353 Fåtöljer
    Ett par, "Knolls Moderna Fåtöljer", 1950-tal. Bred..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:13
  • 5482 Figuriner
    3 st, Spanien/Danmark. Höjd: 10-23 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:41
  • 6229 Fiskbestick
    26 delar, 13 + 13 delar, nysilver med gravyr "H" (..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:40
  • 6068 Fisktallrikar
    6 st, Johnson Bros, England, England. Längd: 26 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:48
  • 5324 Flaskor
    3 st, Antika. Höjd: 15-32 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:33
  • 6032 Fotografier
    4 st, över Stockholm, yttermått inklusive ram: 10x..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:56
  • 6223 Fruktassietter
    12st + 3st delar, Gefle, Röd rubin. Längd: 18-26cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:16
  • 6030 Gardiner
    2 par. Längd: ca 220 cm, djup: 113 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:57

    6147 Trädgårdsfåtöljer

    Ett par, Ormbunke, lättmetall. Bredd: 70 cm

    Utrop: 2.400 kr
    Pris just nu 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:11


  • 6072 Glas
    10 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: 23 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:06
  • 6445 Glas
    Kosta Boda, Bouquet, Signe Persson-Melin (f. 1925)..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:37
  • 5036 Glas
    Orrefors. 8+ 9 st, Höjd: 8-13
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:35
  • 6374 Glas på fot
    40 delar, oliv, olika modeller. Höjd: 8-15 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:54
  • 6096 Glaslådor till
    kryddhylla, 11 + 12 delar, Orrefors. Längd: 17-22...//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:17
  • 5358 Glasservisdelar
    21st, Kosta Boda, Chateau. Höjd: 13-20cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:19
  • 6460 Golvlampa
    höjd: 132cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:17
  • 6091 Golvlampa
    mässing. Höjd: 152
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:44
  • 6459 Golvlampa
    Med skärm, mässing. Höjd: 142cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:17

    6408 Matta

    orientalisk, Cahal Mahan, 137x211 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 19:16


  • 6095 Göteborgsstolar
    Ett par
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:19
  • 6065 Grafiskt blad
    Haries Lagerbrink (f. 1920), Sverige. "Det onda oc..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:04
  • 6447 Gravyr
    "Madame Adeleide de France", efter Nattier, Bliffo..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:21
  • 6294 Gravyrer
    2 st, Berlin 1795/6, yttermått inklusive ram: 47x6..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:07
  • 6377 Gravyrer
    Ett par, Italien, stadsmotiv. Motivet: 41x65, ytte..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:34
  • 6183 Gungstol

    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:10
  • 6271 Hallmöbel
    Med spegel. Bredd: 97cm, höjd: 237 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:29
  • 6449 Hög hatt
    Bodecker, i låda, med sorgband
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:28
  • 5084 Högtalare
    ett par, Carlsson, OA 4 typ 1. Höjd: 45 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:21
  • 5521 Horn
    Längd: 46cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:54
  • 6009 Hörnskåp
    mahogny, med vitrin. Bredd: 58 cm. Djup: 37 cm. Hö..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:24
  • 5475 Hörnvitrinskåp
    England, Idegran. Höjd: 91 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:23

    6109 Kaffekanna

    silver, 1851, Larsson & Co. Höjd: 26 cm, vikt: ca 900 g

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 19:34


  • 6202 Jordglob
    Med belysning. Höjd: 48cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:37
  • 5027 Kaffekanna
    3 delar, Nysilver, AG Dufva, med skål och gräddkan..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:30
  • 6109 Kaffekanna
    silver, 1851, Larsson & Co. Höjd: 26 cm, vikt: ca ..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:34
  • 6371 Kaffekanna med..
    Jugend, mässing. Höjd: 34 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:39
  • 4110 Kaffeservisdelar
    28 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. M..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:18
  • 6155 Kalk
    silver, Tyskland. Barockstil, 1800-tal. Höjd: 40 c..//
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:52
  • 6299 Kandelaber
    mässing. Höjd: 48 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:58
  • 4491 Kanon
    på Lavett, märkt 1783, Hällefors Bruk. Längd: 60cm..//
    Utrop: 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:29
  • 6452 Kapphängare
    5 st, mässing, 2 + 2 + 1 st. Höjd: 13-15, modell ä..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:40
  • 6381 Karaff
    + plunta, 2 delar, bland annat Oscar II. Höjd: 24-..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:12
  • 6217 Karaff
    med silverpropp. Höjd: 23 cm. Bruttovikt: 1330 g
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:51
  • 5449 Karaffer
    + jardinierer, 2+ 2 st. Längd: 25-33, höjd: 34 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:26

    6155 Kalk

    silver, Tyskland. Barockstil, 1800-tal. Höjd: 40 cm, Vikt: ca 810 g.

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:52


  • 5523 Karotter
    4 st, Längd: 20-25cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:53
  • 6225 Kartor
    2 st, 1700-tal, yttermått inklusive ram: 33x43 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:29
  • 6361 Kista
    omkring 1800. Bredd: 166, djup: 70 cm, höjd: 70 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:56
  • 6123 Klädsel
    Kina, Tidigt 1900-tal, broderad dekor. Längd: 101 ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:24
  • 6152 Klaffbord
    1800-tal, Avlutad furu. Bredd: 50 + 2x23, djup: 10..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:12
  • 5502 Konsolbord
    nyrokoko, 1800-tal, marmorerad träskiva. Bredd: 89..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:46
  • 6023 Kopparstick
    2 st, Bland annat, E. Chiewitz, "fiskartorpet", yt..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:13
  • 6221 Kopparstick
    Axel Herman Hägg (1835-1921), Sverige. Signerad, k..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:59
  • 6222 Kopparstick
    Axel Herman Hägg (1835-1921), Sverige. Signerad, S..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:22

    6367 Oljemålning

    Severin Nilson (1846-1918), Sverige. Fjällandskap. Signerad. Olja på duk, 32x75, yttermått inklusive ram: 44x88 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 18:26


  • 6081 Korgar
    4 st, flätade. Längd: 23-92 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:03
  • 6388 Korgstol
    Bruka Design
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:10
  • 5524 Kräfttallrikar
    15st, glas. Diameter: 28cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:01
  • 5327 Lacktavla
    Ryssland, Signerad, 42x30 cm, oramad
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:42
  • 6132 Låda
    Allmoge, Originalmålning, 1700-/1800-tal. Längd: 2..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:04
  • 6131 Låda
    med sockerhacka, "KMD 1780". Längd: 30, djup: 27 c..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:27
  • 5538 Lampbord
    Diameter: 60cm. Höjd: 52cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:48
  • 5355 Lampbord
    ett par, glas och mässing. Bredd: 58. Djup: 43 cm,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:12
  • 6316 Lampbord
    Ett par, mässing och glas, Bredd: 60 cm. Djup: 44 ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:17
  • 6280 Lampbord
    Ett par. Kromunderrede, skivor i plexiglas. Bredd:..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:29
  • 5508 Lampetter
    Ett par, med prismor. Höjd: 32cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:50
  • 6208 Lampetter
    med prismor, ett par. Höjd: ca 35 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:53

    6383 Ljuskrona

    med prismor. Höjd: 95 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 18:55


  • 6450 Lås
    3 st, modell äldre. Längd: 9-11cm, djup: 2 cm, höj..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:32
  • 6006 Litografi
    Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Oldenburgs Studio..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:06
  • 5347 Ljuskrona
    Empirestil. Höjd: 90 cm
    Utrop: 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:50

    6287 Fat

    2 st, Sterlingsilver, Borgila, graverade, 1959,1957. Diameter: 14-25. Vikt: ca 750g

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:04


  • 5483 Ljusstakar
    5 st, Kristall, Kosta. Höjd: 19-28 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:42
  • 6372 Ljusstakar
    Ett par, 1800-tal, Gustaviansk stil. Höjd: 27 cm
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:57
  • 6232 Ljusstakar
    Ett par, kristall. Höjd: 22,5
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:47
  • 6025 Ljusstakar
    Ett par, nysilver. Höjd: 20cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:25
  • 6320 Ljusstakar
    Nils Eric Justelius, 1800-tal, ett par, empire, Te..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:01
  • 5409 Ljusstakar
    silver, ett par, MGAB, 1972 respektive 1971. Höjd:..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:07
  • 6340 Ljusstakar / k..
    Ett par, nysilver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:52
  • 6319 Lockurna
    Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Hö..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:27
  • 6167 Matbord
    bemålad. Diameter: 110cm. Höjd: 76cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:16
  • 6083 Matbord
    Ek. Diameter: 120. Höjd: 73 cm, + 3 iläggx50 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:04
  • 6425 Matbord
    Engelsk modell, NK Nordiska Kompaniet, Etiketterad..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:56
  • 6180 Matbord
    Gustaviansk stil. Bredd: 150. Djup: 86 cm, höjd: 7..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:48

    6158 Trädgårdsstolar

    4 st, Artur Lindqvist, A2, Grythyttan Stålmöbler. Dynor medföljer

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:17


  • 6458 Matbord
    Med iläggsskivor, 3 st, 3x63cm. Bredd: 96 cm. Djup..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:42
  • 6278 Matsalsgrupp
    9 delar, England 6 + 2 + 1. Längd: 158, djup: 100 ..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:16
  • 6089 Matsalsgrupp
    Gustaviansk stil, 5 delar. Diameter: 105, höjd: 74..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:16
  • 6212 Matsalsgrupp
    Gustaviansk stil, 5 delar. Diameter: 114. Höjd: 74..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:15
  • 6423 Matservisdelar
    4 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:38
  • 6327 Matservisdelar
    ca 20 delar, Kastehelmi, Glas, blå
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:35
  • 6033 Matservisdelar
    Rosenthal, Maria, Björnbär, ca 50 delar
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:56
  • 5132 Matsked
    silver, 1805, Noblin, med vapensköld. Längd: 21,5 ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:31
  • 5534 Matta
    Orientalisk, 107x190cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:53

    4264 Oljemålning

    Kopia efter Franz Xaver Winterhalter. Dam med pärlcollier. Bär signatur. Olja på duk, 71x57 cm, yttermått inklusive ram: 90x78 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:40


  • 5268 Matta
    Orientalisk, 112x197 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:27
  • 6290 Matta
    Orientalisk, 120x154cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:19
  • 6291 Matta
    Orientalisk, 120x165cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:27
  • 5533 Matta
    orientalisk, 123x117cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:14
  • 6354 Matta
    Orientalisk, 126x189 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:40
  • 5531 Matta
    Orientalisk, 135x188cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:20
  • 6160 Matta
    orientalisk, 135x274 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:32
  • 5536 Matta
    Orientalisk, 140x190cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:56
  • 5290 Matta
    Orientalisk, 150x195cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:09
  • 6215 Matta
    orientalisk, 150x200 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:25
  • 6292 Matta
    Orientalisk, 160x196cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:13
  • 6159 Matta
    orientalisk, 160x315 cm
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:20

    6148 Skåpöverdel

    Allmoge, Järvsö, " KAD 1835". Längd: 125, djup: 32 cm, höjd: 114 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 18:05


  • 5267 Matta
    Orientalisk, 170x260 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:26
  • 5438 Matta
    orientalisk, 65x152 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:10
  • 5530 Matta
    Orientalisk, 67x96cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:03
  • 5532 Matta
    Orientalisk, 93x150cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:58
  • 6403 Matta
    orientalisk, Antik, 147x244 cm
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:46
  • 6408 Matta
    orientalisk, Cahal Mahan, 137x211 cm
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:16
  • 6402 Matta
    orientalisk, Chahal Mahan, 117x168cm
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:43
  • 6401 Matta
    orientalisk, Hamadan, 104x230 cm
    Utrop: 3.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:41
  • 6407 Matta
    orientalisk, Hamadan, 110x306 cm
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:29
  • 6404 Matta
    orientalisk, Hamadan, 128x206 cm
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:49
  • 6400 Matta
    orientalisk, Hamadan, 130x205 cm
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:55
  • 6405 Matta
    orientalisk, Hamadan, 135x194 cm
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:03

    5529 Fåtölj

    Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännstämplad Swedese

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 18:31


  • 5433 Matta
    Orientalisk, Isfahan Baktiari, 217x315 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:58
  • 6313 Matta
    Orientalisk, Patchwork, 230x310cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:52
  • 6207 Matta
    Orientalisk, Sarok, 250x349cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:59
  • 6406 Matta
    orientalisk, Semiantik, 142x276 cm
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:28
  • 4038 Miniatyrer
    8 st, Signerade. Motivet: 8x6, yttermått inklusive..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:29
  • 6029 Mockaskedar
    12st, A. G Dufva, Stockholm. Längd: 11 cm, med etu..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:31
  • 5077 Modellskepp
    3 st. Höjd: 38-56 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:51
  • 5076 Modellskepp
    4 st. Höjd: 29-39 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:49
  • 6350 Monterbord
    Sent 1800-tal. Bredd: 56, djup: 43 cm, höjd: 72 cm..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:19
  • 6413 Muggar
    4 st. Höjd: 6cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:53
  • 6410 Nattljusstakar
    Ett par, mässing. Höjd: 12cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:50
  • 6239 Nattygsbord
    ett par, NK. Bredd: 55, djup: 42 cm, höjd: 60 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:33

    6406 Matta

    orientalisk, Semiantik, 142x276 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 19:28


  • 5383 Nattygsbord
    ett par, Rokokostil. Bredd: 31, djup: 29 cm, höjd:..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:57
  • 6018 Nyckelharpa
    Längd: 94cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:17
  • 6224 Oljemålning
    + ETSNINGAR, 1 + 9 st, Selma Daffré (1951), Brasil..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:20
  • 6097 Oljemålning
    1700-/1800-tal, Fiolspelande kvinna, ej signerad. ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:11
  • 6156 Oljemålning
    1800-tal, Oidentifierad konstnär. Religiöst motiv...//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:33
  • 4506 Oljemålning
    Åke Bjurhamn (f. 1945), Sverige. "Fin utsikt över ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:16
  • 6268 Oljemålning
    Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Vinterlandskap. ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:33
  • 6193 Oljemålning
    Almar Bech (1876-1950), Sverige. Landskap med hus,..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:45
  • 6394 Oljemålning
    Bengt Andersson. Signerad, daterad 66, "Sommarland..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:53
  • 6363 Oljemålning
    Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Riddarhol..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:18
  • 6064 Oljemålning
    Birger Lindberg (1901-1991), Sverige. "Bretagnefli..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:12
  • 5366 Oljemålning
    Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:32

    6407 Matta

    orientalisk, Hamadan, 110x306 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:29


  • 6328 Oljemålning
    Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Signerad, må..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:01
  • 6285 Oljemålning
    Bruno Lindqvist, Stilleben, Stilleben. Signerad, d..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:41
  • 6187 Oljemålning
    Curt Sjöberg (1911-1987), Sverige. Signerad, Kyrkg..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:10
  • 6438 Oljemålning
    D Wallin. Signerad. Olja på pannå, 29x36cm, ytterm..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:50
  • 6376 Oljemålning
    David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Kust. Signera..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:49
  • 5373 Oljemålning
    David Wallin (1876-1957), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:42
  • 5455 Oljemålning
    Edgar Wallin (1892-1963), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:38
  • 6369 Oljemålning
    Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Fyrisån Uppsala..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:30
  • 6364 Oljemålning
    Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Dombron Uppsa..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:40
  • 6056 Oljemålning
    Folke Karlsson (1907-1984), Sverige. Sagomotiv. Si..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:06
  • 6084 Oljemålning
    Gordon Macfie (1919-1971), Hamburgsund, 1953. Sign..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:28
  • 6066 Oljemålning
    Gunnar Johnsson (1917-2007), Sverige. "Från Atelie..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:07

    5527 Väggrelief

    Claes Giertta (1926-2007), Sverige. Signerad, 57x55cm, oramad

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 18:29


  • 6071 Oljemålning
    Gunnar Johnsson (1917-2007), Sverige. Komposition...//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:06
  • 4527 Oljemålning
    Gustaf Carleman (1821-1911), Sverige. Landskap. Si..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:18
  • 6431 Oljemålning
    Holger Sandén, 1978. Signerad. Olja på duk, 45x41c..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:11
  • 6434 Oljemålning
    Holger Sandén. Signerad, skogsmotiv. Olja på duk, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:28
  • 6433 Oljemålning
    Holger Sandén. Signerad. Olja på duk, 45x53cm, ytt..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:52
  • 6368 Oljemålning
    I E Ersson, pojke med tjurar. Signerad, daterad 18..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:41
  • 6192 Oljemålning
    Ingegerd Torhamn (1898-1994), Sverige. (tillskrive..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:27
  • 6195 Oljemålning
    Jan Stenvinkel (1933-1989), Sverige. Signerad, "Fr..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:06
  • 4084 Oljemålning
    Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Sverige. Fiske..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:06
  • 6179 Oljemålning
    Karl Larsen, Monogramsignerad KL, strandkant. Olja..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:01
  • 4264 Oljemålning
    Kopia efter Franz Xaver Winterhalter. Dam med pärl..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:40
  • 6281 Oljemålning
    Kopia, Kustbild. Signerad. Olja på duk, 92x71, ytt..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:06

    6154 Skulptur

    2 delar, skulptör, koppar / glasdroppe. Höjd: 60-134 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 18:34


  • 6137 Oljemålning
    kopia, Monogramsignerad, Religiöst motiv. Olja på ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:25
  • 6269 Oljemålning
    Nils Byman (1906-1996), Sverige. "vårdag". Signera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:10
  • 6305 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1700-/1800-tal. Ej signera..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:36
  • 6037 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Bali. Olja på..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:07
  • 6020 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, kopia, kvinno..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:40
  • 6015 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, kvinnoporträt..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:53
  • 6333 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Man med stop...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:08
  • 6016 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, mansportätt. ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:08
  • 6014 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, mansportätt. ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:27
  • 6019 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, mansporträtt...//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:09
  • 6393 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Skånegård. Ol..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:42
  • 6330 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, tempel. Olja ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:08

    5393 Skåp

    Franska Liljor, Bredd: 91 cm. Djup: 59 cm. Höjd: 200 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 19:38


  • 6255 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Marin. Monogramsignerad HG..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:34
  • 6063 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Modell. Ej signerad. Olja ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:40
  • 6050 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad IR, Portr..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:41
  • 6046 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad IR, Skogs..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:32
  • 6454 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, PB, Stad..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:06
  • 6257 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, vinterla..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:46
  • 6455 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Pointilistiskt motiv, pann..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:22
  • 6141 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Religiös, ej signerad. Olj..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:39
  • 6446 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Edling, yttermått..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:10
  • 6332 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad GP, 1800-tal. Olj..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:51
  • 6121 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad RoMa. Olja på pan..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:20
  • 6266 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, bergslandskap. O..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:54

    5528 Väggrelief

    Claes Giertta (1926-2007), Sverige. Signerad, 24x130cm, oramad

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:04


  • 6264 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstillebe..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:46
  • 6430 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, interiör. Olja p..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:14
  • 6047 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, man på stol, -45..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:34
  • 6262 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 44x..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:58
  • 6260 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, 2..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:54
  • 6437 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Skogsstig. Signerad. Olja ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:54
  • 6265 Oljemålning
    Olavi Laine (f. 1922), Signerad, hamn. Olja på duk..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:43
  • 6395 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:12
  • 4505 Oljemålning
    Otto Schloss (1884-1950), Sverige. Gatumusikanter...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:14
  • 5378 Oljemålning
    P Kurbatov. Signerad, daterad 45, sjömotiv, 52x64,..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:49
  • 6165 Oljemålning
    P V Yavtushenko, vandrare. Signerad och daterad. O..//
    Utrop: 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:59
  • 6297 Oljemålning
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad. Ol..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:12

    6401 Matta

    orientalisk, Hamadan, 104x230 cm

    Utrop: 3.600 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:41


  • 6164 Oljemålning
    Rudolf Gitsler (1873-1906), Sverige. Motiv från Tj..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:28
  • 6367 Oljemålning
    Severin Nilson (1846-1918), Sverige. Fjällandskap...//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:26
  • 5381 Oljemålning
    sign Landelius, 1939, träd. Olja på duk, 58x73, yt..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:54
  • 6017 Oljemålning
    Signerad, M Hubrecht, 1909, kvinnoporträtt. Olja p..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:30
  • 6427 Oljemålning
    Signerad. Olja på pannå, 26x34cm, yttermått inklus..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:08
  • 6099 Oljemålning
    Sivert Jonsson, "Dialog". Signerad. Olja på duk, 5..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:08
  • 5515 Oljemålning
    Stephen Kaye, Manhattan. Signerad. Olja på duk, 12..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:51
  • 6392 Oljemålning
    Stig Trägårdh (1914-1997), Sverige. "Rött berg". S..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:38
  • 6304 Oljemålning
    Sven Erik Johansson (1925-2020), Sverige. "Fjärran..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:56
  • 4399 Oljemålning
    Sven Moell (1894-1974), Sverige. ”Trädgårdsförenin..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:24
  • 4498 Oljemålning
    Sverre Erixson (f. 1932), Sverige. Komposition. Si..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:56
  • 5074 Oljemålning
    Torbjörn Zetterholm (f. 1921), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:44

    5430 Ljuskrona

    Gustaviansk stil. Höjd: 80 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:54


  • 6336 Oljemålningar
    2 st, Oidentifierad konstnär. Signerade, hus vid s..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:46
  • 6335 Örhängen
    18k guld, Ett par. Diameter: 3cm, vikt: 4,9g.
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:57
  • 6339 Örhängen
    18K vitguld, Ett par. Vikt: 3,4g.
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:58
  • 6231 Pall
    Arne Jacobsen för Fritz Hansen. Höjd: 45 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:52
  • 6140 Paradvärja
    Magill Bros, New York. Längd: 95 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:44
  • 6204 Paraplyställ
    Gjutjärn. Höjd: 53cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:23

    6400 Matta

    orientalisk, Hamadan, 130x205 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:55


  • 6382 Parti linne
    dukar och servetter, diverse, modell äldre
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:42
  • 6026 Parti nysilver
    5 delar. Längd: 14-30cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:34
  • 6133 Pastell
    Carl Brandt. Signerad, daterad -94, man i eka. Mot..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:48
  • 6044 Pastell
    Erik Tägtström, Signerad, skärgård, 42x49, yttermå..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:31
  • 5429 Pelarbord
    1800-tal, Björk, lackerat. Bredd: 61. Djup: 47 cm,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:51
  • 5159 Pelarbord
    1800-tal. Diameter: 70, höjd: 77 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:56
  • 6201 Porslin
    16 delar, Handmålat, troligen Frankrike, omkring 1..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:26
  • 6142 Prakturna
    Rörstrand, Majolika. Längd: 47, höjd: 38 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:41
  • 6209 Puderstol
    Gustaviansk
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:41
  • 6345 Ram
    innermått 30x24 cm, yttermått inklusive ram: 44x38 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:07
  • 6256 Ramar
    4 st, innermått: ca 6-31x9-44 cm yttermått: ca 16-..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:07
  • 6337 Ring
    18k guld, gravyr. Vikt: 4g.
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:02

    6082 Arkivskåp

    Ek, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 48, djup: 36 cm, höjd: 181 cm

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 18:37


  • 5510 Ring
    Björn Weckström, Sterlingsilver, för Lapponia, Vik..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:03
  • 5511 Ringar
    + halsband + armband, 5 delar, silver, bland annat..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:55
  • 6387 Rökbord
    Orientaliskt. Diameter: 60, höjd: 63 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:56
  • 6216 Rökelsekar
    brons, Kina. Diameter: 29, höjd: 25 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:19
  • 6347 Salongsbord
    Karl Johan, mahogny, 2 st iläggsskivor. Diameter: ..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:59
  • 5298 Saltkar
    2 par, silver, London, 1880/1891. Diameter: 4,5-6 ..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:55
  • 6101 Saltkar
    ett par, silver, England. Diameter: 6,5, Vikt: ca ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:12
  • 6317 Satsbord
    3 delar, kakel. Bredd: 51 cm. Djup: 36cm, höjd: 56 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:04
  • 5474 Sekretär
    England, Idegran. Bredd: 75, djup: 47 cm, höjd: 98..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:22
  • 6373 Seltersglas
    4 st, 1800-tal, slipad dekor med festonger. Höjd: 9,5
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:39
  • 6380 Seltersglas
    9 + 4 + 6 st, Festong, olika åldrar. Höjd: 7-8 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:32
  • 6226 Serveringsvagn
    Längd: 88 cm. Djup: 46 + 15x2 cm, höjd: 62 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:18

    6238 Byrå

    NK. Bredd: 107, djup: 46 cm, höjd: 70 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 19:56


  • 6235 Serveringsvagn
    mahogny. Längd: 78, djup: 50 cm, höjd: 67 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:26
  • 5143 Serveringsvagn
    Mahogny/glas. Längd: 74. Djup: 41 cm, höjd: 57 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:20
  • 6315 Serveringsvagn
    Vit, metall. Längd: 66 cm. Djup: 40 cm, höjd: 54 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:38
  • 5065 Servisdelar
    Johnson Bros 8 del
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:29
  • 6233 Servisdelar
    Mat- och kaffeservis, 32 delar, Vinranka, Gefle
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:21
  • 5228 Sideboard
    Kerstin Olby, "Stena line". Olby Design, 1990-tale..//
    Utrop: 14.000 kr
    Aktuellt bud: 12.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:49
  • 6022 Siluettavlor
    3 st, Johan Leksell (1874-1932), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:15
  • 6115 Silver
    diverse, 10 delar, besick + 1 saltkar. Längd: 7,5-..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:03
  • 6112 Silver
    diverse, 5 delar. Höjd: 4-10,300 g brutto
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:18
  • 5519 Silverkäppar
    3 st. Längd: 90-90cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:06
  • 6100 Skål
    + ströare. 5 st, silver. Höjd: 2,5-15 cm, Vikt: ca..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:19
  • 6306 Skål
    Lapis Lazuli, diameter: 15,5, höjd: 5 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:58

    6097 Oljemålning

    1700-/1800-tal, Fiolspelande kvinna, ej signerad. Olja på pannå, 36x25, yttermått inklusive ram: 53x41 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:11


  • 6163 Skålar
    2 st, Koka Blå + Canaria. Höjd: 16,5-21 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:11
  • 6027 Skålar
    4 delar, Nysilver. Diameter: 14-23cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:39
  • 6375 Skålar
    Ett par, cloisonné, diameter: 13, höjd: 8,5 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:25
  • 5352 Skålfat
    Imaridekor. Diameter: 55 cm
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:02
  • 6312 Skåp
    Barockstil, o 1800-tal. Bredd: 106 cm. Djup: 60 cm..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:37
  • 6440 Skåp
    Børge Mogensen (1914-1972), Danmark. Bra Bohag, "K..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:05
  • 5393 Skåp
    Franska Liljor, Bredd: 91 cm. Djup: 59 cm. Höjd: 2..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:38
  • 6362 Skåp
    senbarockstil, 1800-tal, saknar nyckel. Bredd: 107..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:29
  • 6148 Skåpöverdel
    Allmoge, Järvsö, " KAD 1835". Längd: 125, djup: 32..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:05
  • 6451 Skiftnycklar
    2 st, modell äldre. Längd: 33-36, bland annat Carl..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:39
  • 6326 Skrin
    Firma Svenskt Tenn, 1944, Tenn och mässing. Längd:..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:03
  • 6214 Skrivbord
    1800-tal. Bredd: 147, djup: 82 cm, höjd: 79 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:22

    6347 Salongsbord

    Karl Johan, mahogny, 2 st iläggsskivor. Diameter: 127. Höjd: 70 cm, ilägg 39-59 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 18:59


  • 6008 Skrivbord
    Bambu. Bredd: 92 cm. Djup: 61 cm. Höjd: 76 cm, nyckel
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:35
  • 5163 Skrivbord
    Rokokostil, Asien. Bredd: 130 cm. Djup: 63 cm. Höj..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:11
  • 6211 Skrivbyrå
    1800-tal, mahogny. Bredd: 95, djup: 47 cm, höjd: 9..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:08
  • 6154 Skulptur
    2 delar, skulptör, koppar / glasdroppe. Höjd: 60-1..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:34
  • 6418 Skulptur
    Arabia, Lillemor Mannerheim (1927-1994), Höjd: 19 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:45
  • 6075 Skulptur
    Bengt Edenfalk (1924-2016), Sverige. Skruf. Konstg..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:17
  • 6307 Skulptur
    Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höj..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:39
  • 6128 Skulptur
    Eric Ståhl (1918-1999), Sverige. "Margit". Signera..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:54
  • 6417 Skulptur
    Fågel, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Gustavsberg. ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:05
  • 6108 Skulptur
    Fiskande pojke. Signerad B More. Brons, på stensoc..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:19
  • 6107 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd:..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:24
  • 5448 Skulptur
    Kina, Porslin, Kvinna. Höjd: 60 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:24

    6224 Oljemålning

    + ETSNINGAR, 1 + 9 st, Selma Daffré (1951), Brasilien, Signerade, yttermått inklusive ram: 35x40 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 19:20


  • 6105 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien A..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:56
  • 6416 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien A..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:52
  • 5206 Skulptur
    Per Nordahl (f. 1938), Sverige. Hästhuvud, brons. ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:22
  • 5346 Skulptur
    Royal Dux, Elefant. Längd: 60, höjd: 45 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:47
  • 5412 Skulptur
    Rune Wall, trä, Kvinna. Längd: 20 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:27
  • 6219 Skulptur
    silver, Granatäpple. Höjd: 10 cm. Vikt: ca 115 g
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:53
  • 5444 Skulptur
    Sten, Häst. Längd: 35, höjd: 26 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:20
  • 6139 Skulptur
    Sten, Religiös. Höjd: 55 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:16
  • 5088 Skulptur
    Upsala-Ekeby, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverig..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:13
  • 6218 Skulpturer
    2 st, Brasilien, Ananas. Höjd: 18 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:24
  • 5513 Skulpturer
    2 st, Buddha, porslin. Höjd: 20 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:58
  • 6341 Skulpturer
    2 st, Monica Backström (1939-2020), Sverige. Ägg, ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:45

    6404 Matta

    orientalisk, Hamadan, 128x206 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 19:49


  • 5030 Skylt
    Aluminia, "Tuborg 1873-1908". Höjd: 24 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:26
  • 6248 Skyltdocka
    Modist. Höjd: 64 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:23
  • 5208 Slagbord
    1800-tal, kompletterat, Ek, med låda. Bredd: 48 + ..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:23
  • 6177 Slagbord
    Ek, 1800-tal. Bredd: 37+ 2x42. Djup: 95 cm, höjd: ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:05
  • 6176 Slagbord
    mahogny, England, 1800-tal. Bredd: 48+ 2x49, djup:..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:01
  • 6457 Snurrfåtölj
    skinn
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:51
  • 6443 Snurrpall
    Sent 1800-tal. Längd: 37 cm, djup: 37 cm, höjd: 46 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:34
  • 6114 Sockerskrin
    silver. Längd: 9 cm. Höjd: 9 cm, vikt: ca 230 g
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:40
  • 6385 Soffa
    "Marocko", 1980-tal. Längd: 200
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:07
  • 6086 Soffa
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Visingsö. Läng..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:53
  • 6342 Soffa
    Howardmodell. Längd: 215 ca
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:24
  • 5282 Soffa
    Nyrokoko. Längd: 125
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:42

    6350 Monterbord

    Sent 1800-tal. Bredd: 56, djup: 43 cm, höjd: 72 cm, nyckel

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:19


  • 6094 Soffbord
    butlers tray. Bredd: 150. Djup: 100 cm, höjd: 53 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:46
  • 6351 Soffbord
    Etikettmärkt NK, mahogny, utdragsskivor. Bredd: 82..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:18
  • 5526 Soffbord
    Glas & trä. Bredd: 110 cm. Djup: 59 cm. Höjd: 52 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:48
  • 6391 Soffbord
    Teak. Diameter: 90, höjd: 53 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:44
  • 6293 Soppslev
    + strösockersked + fiskspade. Silver. Längd: 19-40..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:27
  • 6344 Spatserkäpp
    ca 1840, skuret ben, med senare silverbeslag, Fred..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:19
  • 6276 Spegel
    + konsolbord, Nyrokoko, mahogny. Höjd: 76 + 172
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:52
  • 6116 Spegel
    1920-tal, 112x51 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:29
  • 6118 Spegel
    1920-tal, 140x62 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:21
  • 5314 Spegel
    193x92cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:16
  • 6021 Spegel
    41x30cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:22
  • 9105 Spegel
    Empire, mahogny. + inkomplett konsol, Bredd: 81 cm..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:22

    6159 Matta

    orientalisk, 160x315 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 19:20


  • 6303 Spegel
    Empirestil, 97x50 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:37
  • 6157 Spegel
    Gustaviansk stil, 1800-tal, senare glas, 78x59 cm
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:21
  • 6329 Spegel
    Gustaviansk stil, 38x63cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:54
  • 6136 Spegel
    Gustaviansk stil, bronserad, 102x40 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:53
  • 6252 Spegel
    Gustavianskt provinsarbete, 44x25cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:04
  • 6398 Spegel
    mässing. Diameter: 46, höjd: 63 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:27
  • 4031 Spegel
    Nyrokoko, 55x60 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:25
  • 5517 Spegel
    Nyrokoko, 60x36 cm
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:23
  • 6370 Spegel
    Nyrokoko, 73x68 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:40
  • 5257 Spegel
    Rokoko, 124x52 cm
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:40
  • 6117 Spegel
    rokokostil, sent 1900-tal, 100x44 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:42
  • 6120 Spegel
    rokokostil, sent 1900-tal, 93x45 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:46

    6271 Hallmöbel

    Med spegel. Bredd: 97cm, höjd: 237 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 19:29


  • 6359 Spegel
    Sengustaviansk, med gouacher, 105x54 cm
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:12
  • 5387 Spegel
    Smide, 76x48 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:05
  • 6254 Spegel med kon..
    Gustaviansk stil, 102x50cm, stenskiva. Bredd: 52 c..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:43
  • 6205 Speglar
    3 st, 32x27cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:11
  • 6352 Spelbord
    Gustavianskt, 1700-tal, mahogny. Bredd: 88 + 2x44,..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:23
  • 6093 Spelbord
    Jugend, med spelplan & marker. Bredd: 45+ 45, djup..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:32
  • 5349 Spelbord
    mahogny. Bredd: 82, djup: 42 cm, höjd: 76 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:54
  • 6234 Spelbord
    mahogny. Bredd: 90, djup: 45x2 cm, höjd: 75 cm, ny..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:50
  • 6309 Spelbord
    Nyrokoko, mahogny. Bredd: 89 cm. Djup: 2x44 cm, hö..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:32
  • 6300 Spiselhundar
    ett par, England. Höjd: 22 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:18
  • 6143 Staffli
    trä, ställbar. Bredd: 49 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:22
  • 6144 Staffli
    trä. Bredd: 62, ställbar höjd
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:11

    6106 Strösockerskål

    på fot, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1906. Höjd: 25. Vikt: ca 450 g

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 19:58


  • 6343 Starkvinsglas
    8 st, 1700-tals modell. Höjd: 12,5-13 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:51
  • 6301 Stereoskop
    med bilder ca 30 st. Längd: 26 cm, djup: 18,5 cm, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:52
  • 6251 Stol

    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:15
  • 6426 Stolar
    10 st, Engelsk modell
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:04
  • 6178 Stolar
    4 st, 1800-tal
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:57
  • 6149 Stolar
    4 st, Allmoge, furu
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:13
  • 6210 Stolar
    4 st, Chippendale stil.
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:03
  • 6399 Stolar
    4 st, mahogny, 1800-tal
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:53
  • 5190 Stolar
    8 st, barockstil
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:05
  • 6358 Stolar
    Ett par, 1800-tal, Bemålade, Gotland
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:20
  • 6360 Stolar
    Ett par, 1800-tal, mahogny, intarsia
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:23
  • 6349 Stolar
    Ett par, Gustaviansk stil, Mahogny / mässingsdekor
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:34

    6145 Trädgårdssoffa

    Ormbunke, lättmetall. Längd: 144 cm

    Utrop: 2.400 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:20


  • 5234 Stolar
    ett par, Jugend
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:04
  • 6421 Stolar
    Ett par, Sent 1800-tal
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:26
  • 6113 Stop
    + ask med lock, silver. Höjd: 3-9, ca 280 g
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:17
  • 6106 Strösockerskål
    på fot, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1906. H..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:58
  • 6236 Sybord
    1800-tal. Bredd: 55, djup: 39 cm, höjd: 74 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:34
  • 6275 Sybord
    Sent 1800-tal, mahogny. Bredd: 49, djup: 35 cm, hö..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:34
  • 6357 Taburett
    Gustaviansk, kompletterad. Längd: 54 cm, djup: 44 ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:26
  • 5335 Taburetter
    Ett par. Höjd: 47cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:24
  • 6119 Takarmatur
    "Planet", By Rydéns, diameter: 66 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:46
  • 6298 Takarmatur
    5-armad. Höjd: 60cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:40
  • 6085 Takarmatur
    Carl Thore. Höjd: 25 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:09
  • 5014 Takarmatur
    Ett par, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige...//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:22

    6084 Oljemålning

    Gordon Macfie (1919-1971), Hamburgsund, 1953. Signerad. Olja på pannå, 31x48 cm, yttermått inklusive ram: 41x58 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 20:28


  • 5015 Takarmatur
    Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:23
  • 5501 Takarmatur
    Kare, Reiter & Schönhofen OHG. Med reflektorlampor..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:04
  • 5165 Takarmatur
    Maria Theresia. Diameter: 67 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:48
  • 5445 Takarmatur
    mässing och glas. Höjd: 48 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:20
  • 5537 Takarmatur
    mässing och glas. Höjd: 50cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:25
  • 5090 Takarmatur
    mässing och glas. Höjd: ca 40 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:14

    5352 Skålfat

    Imaridekor. Diameter: 55 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 18:02


  • 6170 Takarmatur
    med prismor. Höjd: ca 60 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:04
  • 4549 Takarmatur
    Oscariansk stil, prismor, nutida. Höjd: 80 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:51
  • 4373 Takarmatur
    Oscariansk stil, prismor, nutida. Höjd: 80 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:24
  • 4374 Takarmatur
    Oscariansk stil, prismor, nutida. Höjd: 80 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:25
  • 6013 Takarmatur
    Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. PH5. L..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:28
  • 5140 Takarmatur
    Prismor. Höjd: ca 40 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:07
  • 5443 Takarmatur
    Putti. Diameter: 40 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:19
  • 5039 Takarmatur
    Supertube, Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Lä..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:37
  • 6414 Takarmatur
    Venetiansk modell. Höjd: 70cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:53
  • 5216 Takarmatur
    Venetiansk stil. Höjd: ca 40 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:31
  • 5516 Takarmatur
    Verner Panton (1926-1998), Danmark. "Spiral mini"...//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:45
  • 1032 Takarmaturer
    Ett par, Fredrik Matsson, modell: Zero, opalglas. ..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:18

    5146 Matservisdelar

    Ca 85 delar, "Spode's Byron", Copeland Spode, England

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 18:26


  • 6244 Takarmaturer
    Ett par, Studio Design Italia. Höjd: 26cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:20
  • 5091 Tallrikar
    12 st, Tognana, Italy. Diameter: 32 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:17
  • 6289 Tallrikar
    7 + 1 st, 1950-tal, diameter: 24 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:28
  • 6272 Tamburmajor
    Gemla, "Stången". Höjd: 192cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:11
  • 6087 Tamburmajor
    höjd: 183 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:15
  • 5081 Tavelram
    ramens innermått: 31x40, yttermått inklusive ram: ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:43
  • 5083 Tavelram
    ramens innermått: 44x21, yttermått inklusive ram: ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:45
  • 5080 Tavelram
    ramens innermått: 65x52, yttermått inklusive ram: ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:42
  • 6441 Te/kaffeskedar
    12+ 6 st, silver. Längd: 11-12,5. Vikt: ca 210 g
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:46
  • 6076 Teak
    6 delar. Längd: 27-55, diameter: 7-25 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:29
  • 6135 Teckning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, studie, 1924. Mo..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:25
  • 6325 Tekanna
    Royal Copenhagen, Blå Blomst. Höjd: 15cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:03

    6258 Väggrelief

    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Stengods, Gustavsberg, motiv av tre figurer, delvis glaserad. Signerad Stig L, ca 38x38,5 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 18:34


  • 6220 Terrin
    med lock. Kina, 1900-tal. Längd: 33 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:10
  • 6034 Textil
    på rulle, lin. Fåglar. House 'n Home, ca 144x640 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:45
  • 6035 Textilier
    3 rullar, GP Baker, "Peony and bloom, Canton", 144..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:39
  • 6158 Trädgårdsstolar
    4 st, Artur Lindqvist, A2, Grythyttan Stålmöbler. ..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:17
  • 6074 Traktörpannor
    6 st, Koppar. Längd: 14,5-30 cm, djup: 14,5-18 cm,..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:33
  • 6070 Träsnitt
    Nalle Werner (1913-1991), Sverige. Quadratyk. Sign..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:37
  • 5047 Väggfotogenlam..
    ett par, Koppar. Höjd: 40 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:46
  • 6310 Väggmatta
    Bochara, semiantik, 123x80cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:22
  • 6077 Väggplatta
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. 19x19 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:08

    6312 Skåp

    Barockstil, o 1800-tal. Bredd: 106 cm. Djup: 60 cm, höjd: 190 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    21 juni kl 18:37


  • 5528 Väggrelief
    Claes Giertta (1926-2007), Sverige. Signerad, 24x1..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:04
  • 5527 Väggrelief
    Claes Giertta (1926-2007), Sverige. Signerad, 57x5..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:29
  • 6444 Väggrelief
    Stig Blomberg (1901-1970), Sverige. Brons, Signera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:59
  • 6258 Väggrelief
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Stengods, Gust..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:34
  • 6249 Väggskulptur
    Arne Jones (1914-1976), Sverige. "Blossom", alumin..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:53
  • 5134 Väggvitrinskåp
    Ek. Bredd: 117, djup: 24 cm, höjd: 73 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:45
  • 6103 Vas
    + Bägare, silver. Höjd: 15-18,5, Vikt: ca 155 g
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:13
  • 6261 Vas
    + flaskcoasters, 5 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960)..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:18
  • 6461 Vas
    Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 19:08
  • 6321 Vas
    Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Hö..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:20
  • 6122 Vas
    Kina. Höjd: 25,5
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:42
  • 6206 Vas
    Lauritz Hjorth. Stämplad L Hjorth Danmark. Höjd: 7 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:04
  • 5266 Vas
    Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höj..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:26
  • 5029 Vas
    Royal Copenhagen. Höjd: 23 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:25
  • 6259 Vas
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Grazia, Gustav..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:27
  • 5507 Vas
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Höjd: 18cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:21
  • 6146 Vas
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Karneval, Gust..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:40
  • 5481 Vas & fat
    10st, Reijmyre Glasbruk. Diameter: 18cm. Höjd: 30cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:39
  • 6031 Vaser
    2 st, Kina. Höjd: 16-30cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:50
  • 6386 Vitrinskåp
    Åmell, Grönlaserat. Bredd: 96, djup: 50 cm, höjd: ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:16
  • 6247 Vitrinskåp
    Bemålat. Bredd: 95, djup: 39 cm, höjd: 176 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:55
  • 6227 Vitrinskåp
    Ek/valnöt. Bredd: 121 cm. Djup: 41 cm, höjd: 203 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:08
  • 6288 Vitvinsglas
    14 st, Orrefors. Höjd: 18 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 20:33
  • 6203 Ytterfoder
    Ett par. Diameter: 31cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 juni kl 18:52




Ladda ner broschyr