Tema Grafik den 22 mars 2021

Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, Stig Claesson Slas, James Coignard, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador Dalí, Carl Johan De Geer, Yrjö Edelmann, Robert Graham, Friedensreich Hundertwasser, Lennart Jirlow, Einar Jolin, Sven Jonson, Lars Jonsson, C Göran Karlsson, Lage Lindell, Hasse Lindroth, Bengt Lindström, Gunilla Mann, Karl Mårtens, Henri Matisse, Roberto Matta, Lowell Nesbitt, Jo Niemeyer, Karl Gustaf KG Nilson, Bert-Johnny Nilsson, Lars-Gunnar Nordström, Jöran Nyberg, Pierre Olofsson, Axel Olson, Karl Axel Pehrson, Pablo Picasso, Lars Pirak, Madeleine Pyk, Oscar Reutersvärd, Ingrid Roth, John Salt, Inge Schiöler, Olga Semenova, Cecilia Sikström, Jan Stenvinkel, Jorge B Stever, Ardy Strüwer, Roland Svensson, Antoni Tàpies, Evert Taube, Pär Gunnar Thelander, Esaias Thorén, Louise Tillberg, Gérard Titus-Carmel, Théo Tobiasse, Victor Vasarely, Philip von Schantz, Paul Wunderlich, Sven X-et Erixson med flera.

Visning: fredag 19/3, lördag 20/3, söndag 21/3 och måndag 22/3

  • Sortera efter

  • 2153 Affisch
    Såld: 600 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2156 Affisch
    Såld: 1.400 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2126 Affisch
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2003 Affisch
    Såld: 17.000 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2065 Affisch
    Såld: 800 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2017 Blandteknik
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 7328 Etsning
    Såld: 100 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2061 Etsning
    Såld: 300 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 7147 Etsning
    Såld: 700 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2161 Etsning
    Såld: 600 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2097 Etsning
    Såld: 250 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2010 Etsning
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2058 Etsning
    Såld: 600 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2162 Etsning
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2009 Etsningar
    Såld: 700 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 4321 Litografi
    Såld: 1.100 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2032 Litografi
    Såld: 700 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 3267 Litografi
    Såld: 500 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2060 Litografi
    Såld: 3.000 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 7402 Litografi
    Såld: 100 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2056 Litografi
    Såld: 500 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2053 Litografi
    Såld: 450 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2014 Litografi
    Såld: 2.200 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2055 Litografier
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2072 Litografier
    Såld: 3.600 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2125 Serigrafi
    Såld: 6.200 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2042 Torrnål
    Såld: 1.600 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2062 Träsnitt
    Såld: 500 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2037 Träsnitt
    Såld: 1.600 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2047 Träsnitt
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2117 Träsnitt
    Såld: 800 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2116 Träsnitt
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 22 mars 2021
  • 2005 Träsnitt
    Såld: 400 kr

    Såldes den 22 mars 2021