Tema Grafik den 25 april 2022

Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, Stig Claesson Slas, James Coignard, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador Dalí, Carl Johan De Geer, Yrjö Edelmann, Robert Graham, Friedensreich Hundertwasser, Lennart Jirlow, Einar Jolin, Sven Jonson, Lars Jonsson, C Göran Karlsson, Lage Lindell, Hasse Lindroth, Bengt Lindström, Gunilla Mann, Karl Mårtens, Henri Matisse, Roberto Matta, Lowell Nesbitt, Jo Niemeyer, Karl Gustaf KG Nilson, Bert-Johnny Nilsson, Lars-Gunnar Nordström, Jöran Nyberg, Pierre Olofsson, Axel Olson, Karl Axel Pehrson, Pablo Picasso, Lars Pirak, Madeleine Pyk, Oscar Reutersvärd, Ingrid Roth, John Salt, Inge Schiöler, Olga Semenova, Cecilia Sikström, Jan Stenvinkel, Jorge B Stever, Ardy Strüwer, Roland Svensson, Antoni Tàpies, Evert Taube, Pär Gunnar Thelander, Esaias Thorén, Louise Tillberg, Gérard Titus-Carmel, Théo Tobiasse, Victor Vasarely, Philip von Schantz, Paul Wunderlich, Sven X-et Erixson med flera.

Visning: fredag 22/4, lördag 23/4, söndag 24/4 och måndag 25/4

  • Sortera efter

  • 2180 Etsning
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 25 april 2022
  • 2151 Etsning
    UTGICK

    25 april kl 20:40
  • 2089 Färgetsning
    Såld: 3.000 kr

    Såldes den 25 april 2022
  • 2004 Litografi
    Såld: 1.600 kr

    Såldes den 25 april 2022
  • 2189 Litografi
    Såld: 800 kr

    Såldes den 25 april 2022
  • 2152 Litografi
    UTGICK

    25 april kl 19:45
  • 2146 Litografi
    UTGICK

    25 april kl 20:44
  • 2145 Litografi
    UTGICK

    25 april kl 18:58
  • 4003 Litografier
    Såld: 500 kr

    Såldes den 25 april 2022
  • 2081 Litografier
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 25 april 2022
  • 2181 Serigrafi
    Såld: 2.200 kr

    Såldes den 25 april 2022
  • 2012 Serigrafi
    Såld: 500 kr

    Såldes den 25 april 2022
  • 2096 Serigrafi
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 25 april 2022
  • 2140 Serigrafi
    Såld: 2.600 kr

    Såldes den 25 april 2022
  • 2182 Serigrafi
    Såld: 700 kr

    Såldes den 25 april 2022
  • 2166 Träsnitt
    Såld: 100 kr

    Såldes den 25 april 2022
  • 1025 Träsnitt
    UTGICK

    25 april kl 19:51
  • 2133 Träsnitt
    Såld: 800 kr

    Såldes den 25 april 2022
  • 2134 Träsnitt
    Såld: 900 kr

    Såldes den 25 april 2022
  • 2159 Träsnitt
    Såld: 500 kr

    Såldes den 25 april 2022
  • 2135 Träsnitt
    Såld: 500 kr

    Såldes den 25 april 2022