Veckoauktion den 10 januari 2005

  • Sortera efter

  • 3149 Byrå
    N.K, 1936, alm med svärtade detaljer
    Såld: 3.400 kr

    Såldes den 10 januari 2005
  • 3427 Byrå
    Ren.objekt, 1800-tal, L.106 D.52 H.98
    Såld: 600 kr

    Såldes den 10 januari 2005
  • 3050 Byrå
    rokokostil, L.88 D.48 H.80
    Såld: 3.300 kr

    Såldes den 10 januari 2005
  • 3207 Byrå
    rokokostil, L.90D.48H.80
    Såld: 2.500 kr

    Såldes den 10 januari 2005
  • 3412 Byrå
    rokokostil, stenskiva, intarsia, L.83 D.45 H.85
    Såld: 2.500 kr

    Såldes den 10 januari 2005
  • 3376 Byrå
    rokokostil, stenskiva, L.90 D.50 H.81
    Såld: 3.300 kr

    Såldes den 10 januari 2005
  • 3090 Matta
    orientalisk, 183 x 140
    Såld: 450 kr

    Såldes den 10 januari 2005
  • 3135 Matta
    orientalisk, Antik Hamadan, 85x102 (reduc.kortsidor)
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 10 januari 2005
  • 2080 Matta
    orientalisk, Antik Kurd, 210x335 (sliten)
    Såld: 250 kr

    Såldes den 10 januari 2005
  • 3328 Matta
    orientalisk, Kashmir konstsilke, 123x195
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 10 januari 2005
  • 3326 Matta
    orientalisk, Kashmir konstsilke, 136x186
    Såld: 450 kr

    Såldes den 10 januari 2005
  • 3138 Matta
    orientalisk, Kerman, 183x281
    Såld: 3.000 kr

    Såldes den 10 januari 2005
  • 3428 Matta
    orientalisk, Meshed, 200x295
    Såld: 2.700 kr

    Såldes den 10 januari 2005
  • 3314 Matta
    orientalisk, Old Hamadan, 110x170
    Såld: 350 kr

    Såldes den 10 januari 2005
  • 3436 Matta
    orientalisk, Old Täbriz, 250x365
    Såld: 2.200 kr

    Såldes den 10 januari 2005
  • 3552 Vas
    Fajans, Gallé, H.10
    Såld: 850 kr

    Såldes den 10 januari 2005
  • 2260 Vas
    Glas, H.27
    UTGICK

    Auktionen avslutades

    10 jan kl 16:00
  • 3009 Vas
    Gustavsberg studio, Friberg, H17, (lagning)
    UTGICK

    10 jan kl 16:00