veckoauktion den 14 juni 2021


Visning: fredag 11/6, lördag 12/6, söndag 13/6 och måndag 14/6

  • Sortera efter 


    5228 Sideboard

    Kerstin Olby, "Stena line". Olby Design, 1990-talets mitt. Körsbär. Två skjutbara dörrar med bakomliggande hyllplan. Mittendel med fem lådor. Skiva av kalksten. Bredd: 190 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 74 cm

    Utrop: 20.000 kr
    Pris just nu 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 19:33


  • 5463 Affisch
    Euro 92, Fotbolls EM 10-26 Juni. Signerad, Ardy St..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:14
  • 5354 Akvarell
    Gösta Hallencreutz (1881-1952), Sverige. "Falskspe..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:13
  • 5457 Akvarell
    Gösta Hallencreutz (1881-1952), Sverige. "Kaffet k..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:11
  • 5459 Akvarell
    Gösta Hallencreutz (1881-1952), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:33
  • 5460 Akvarell
    Gösta Hallencreutz (1881-1952), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:14
  • 5458 Akvarell
    Gösta Hallencreutz (1881-1952), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:33
  • 5461 Akvarell
    Gösta Hallencreutz (1881-1952), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:15
  • 3016 Akvarell
    Michail Sjevarjov (f. 1958), Sverige. Blomsterstil..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:17
  • 4167 Akvarell1
    Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Signerad, akva..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:33
  • 5279 Akvareller
    2 st + etsning, Stockholmsmotiv, bland annat Linds..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:44
  • 5067 Akvareller
    2 st, F Lindström, Stockholmsmotiv, yttermått inkl..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:25
  • 3565 Amplar med pri..
    Ett par. Diameter: 25, höjd: 55 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:46

    1042 Barskåp

    Aldo Tura, Italien, 1950/60-tal. Klätt i lackerat getskinn med beslag av gulmetall på benställning av trä. Invändigt klädd med spegelglas, två glashyllor, belysning. Invändigt etikettmärkt Vetri CB Seveso. Nyckel medföljer. Bredd: 89 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 130,5 cm

    Utrop: 14.000 kr
    Pris just nu 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 19:56


  • 5050 Appliquer
    ett par, Gustaviansk stil, mässing. Höjd: 35 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:39
  • 5490 Arkivskåp
    Med lådor. Bredd: 54cm. Djup: 40 cm. Höjd: 146 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:46
  • 5196 Armband
    18k guld, Bismarck med berlocker, K&KC, 1945. Läng..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:43
  • 4356 Armband
    18k guld, Bismarck, GSK, 1966. Längd: 19cm, vikt: ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:28
  • 5199 Armband
    18k guld, pansar, 1915. Längd: 18cm, med säkerhets..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:06
  • 4436 Armbandsur
    "Hockey stars of the USSR". Diameter: (boetten) 4 ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:37
  • 5518 Armring
    Silver P Kuhn, 1958. Vikt: 28 g. Diameter: 7 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:55
  • 4242 Ask med lock
    silver, 1830. Diameter: 5,5. Höjd: 3,55, vikt: 58g
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:34
  • 5487 Askar
    + skålar, Lack, Ryssland, 8 delar. Längd: 5-19 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:51
  • 5250 Assietter
    12 st, Glas. Diameter: 16 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:01
  • 5114 Bägare
    4 st, silver (875), Sovjet. Invändigt förgyllda. V..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:46
  • 5112 Bägare/vas
    silver. Höjd: 9,5, ca 220 g
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:04

    4491 Kanon

    på Lavett, märkt 1783, Hällefors Bruk. Längd: 60cm, tota. Längd: 100cm, höjd: 49cm

    Utrop: 14.000 kr
    Pris just nu 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 20:29


  • 5233 Balja
    + kanna, Zink. Längd: 49-64 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:42
  • 5144 Balja
    Kockums. Längd: 73 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:09
  • 5497 Bänk
    Trä. Längd: 152cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:57
  • 5174 Barbord
    England, diameter: 60. Höjd: 68 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:32
  • 4392 Barometer
    1800-tal. Intarsia. Höjd: 95 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:06
  • 1042 Barskåp
    Aldo Tura, Italien, 1950/60-tal. Klätt i lackerat ..//
    Utrop: 14.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:56
  • 5370 Barskåp/tavla
    yttermått inklusive ram: 70x62 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:49
  • 3473 Barstolar
    4 st, nutida, Johanson design, skinn
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:15
  • 3474 Barstolar
    4 st, nutida, Johanson design, skinn
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:17
  • 5143 Barvagn
    Mahogny/glas. Längd: 74, djup: 41 cm, höjd: 57 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:44
  • 5180 Bergère
    Nyrokoko. Längd: 100
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:14
  • 5394 Besman
    5 st. Längd: 44-78 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:15

    4512 Blandteknik

    Hans-Peter Zimmer (1936-1992), Tyskland. Komposition. Signerad HP Zimmer, daterad 1962. Mixed media, akvarell, collage med papper. Pannå, 61x43 cm, yttermått inklusive ram: 65x47 cm, nyckel

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 18:28


  • 5086 Bestick
    24 delar, Silver/Pärlemo, England. I etui. Bruttov..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:27
  • 5072 Bestick
    Marcel Cotte, Frankrike. Snarlika, totalt 29 st. L..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:54
  • 5419 Bestick
    silver, 11 delar. Längd: 14-19 cm. Vikt: ca 390g
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:43
  • 5218 Bestickuppsätt..
    60st, silver, Gewe Silvervarufabriken Ab, Malmö, 1..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:45
  • 1019 Björnkniv
    Tore Sunna, Signerad TS. Längd: 38 cm
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:47
  • 3259 Blandteknik
    15 st, Indien, oramade. Ej signerad. Motivet: 26x1..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:28
  • 5379 Blandteknik
    Bertil Norén (1889-1934), Sverige. Signerad, 42x57..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:45
  • 4229 Blandteknik
    Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:55
  • 5353 Blandteknik
    Einar Lynge-Ahlberg (1913-1980), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:01
  • 4512 Blandteknik
    Hans-Peter Zimmer (1936-1992), Tyskland. Kompositi..//
    Utrop: 12.000 kr
    Aktuellt bud: 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:28
  • 5307 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Komposition. Ej signerad. ..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:32
  • 4477 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Stockholmsmotiv. Ej signer..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:06

    4478 Oljemålning

    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, 1950-tal, Komposition. Olja på duk, 38x46, yttermått inklusive ram: 44x52 cm

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 20:09


  • 4509 Blandteknik
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Kompositio..//
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:21
  • 4497 Blandteknik
    Urban Engström (f. 1955), Sverige. Signerad a terg..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:55
  • 5356 Blandteknik
    Waldemar Sjölander (1906-1988), Sverige. Kvinna oc..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:55
  • 5380 Blandteknik
    Yves Poyet (f. 1942), Frankrike. Rosor. Signerad. ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:26
  • 4518 Blandteknik / ..
    2 st, Angela Mekusa (1920-2004), Signerade, 1970-t..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:38
  • 5277 Blomsterbord
    Kakelplattor. Bredd: 116, djup: 34 cm, höjd: 75 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:40
  • 5023 Bojan
    Kina, omkring 1800-tal. Höjd: 18cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:55
  • 5127 Bojan
    med lock, Kina. Höjd: 23 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:44
  • 5064 Bojan
    Orientalisk. Höjd: 21, nutida
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:46
  • 5286 Bokhylla
    John Kandell (1925-1991), Sverige. Pilaster, Källe..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:39
  • 5148 Bokhylla
    längd: 156 cm, djup: 36 cm, höjd: 149 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:48
  • 5372 Bokhylla
    med lådor, England. Bredd: 152, djup: 31 cm, höjd:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:46

    4073 Fåtöljer

    Ett par, "Sirocco", Arne Norell, ask, Läder. Formgiven 1964, Längd: 68. Djup: 65 cm, höjd: 71 cm

    Utrop: 8.500 kr
    Pris just nu 7.600 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 18:20


  • 5405 Bokhylleskåp
    Ett par. Bredd: 79 cm. Djup: 41 cm, höjd: 161 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:33
  • 4198 Bokhylleskåp
    mahogny, jugend. Bredd: 86 cm. Djup: 34 cm. Höjd: ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:04
  • 5109 Bokmärken
    hela kartor, 56 st, ocirkulerade, ca 34x25 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:18
  • 5498 Bord
    Längd: 154 cm. Djup: 80 cm, höjd: 72 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:40
  • 5334 Bord
    Med låda. Bredd: 89 cm. Djup: 51 cm, höjd: 76 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:28
  • 5395 Bordsben
    4 st spännben till Superellips. Stag av förkromad ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:30
  • 5486 Bordsklocka
    Med pärlemor. Höjd: 12cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:58
  • 4076 Bordslampa
    "Lumio", Max Gunawan, lampa i form av bok. Diamete..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:03
  • 5338 Bordslampa
    höjd: 74cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:54

    5261 Skulptur

    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973. Målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 18 cm, Cromotryck. Höjd: 18 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 7.200 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 20:14


  • 3549 Bordsspegel
    Karl Johan, mahogny, OR Högberg Umeå, brännstämpla..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:13
  • 4398 Bordsur
    1950/60-tal. Signerad L B. Höjd: 24,5 längd: 41 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:22
  • 5131 Borste
    silver, 1907, Familjen von Brauners vapensköld. Lä..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:16

    5347 Ljuskrona

    Empirestil. Höjd: 90 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 18:04


  • 5473 Bricka
    nysilver, med hänklar. Längd: 65 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:31
  • 5296 Brödkorg
    silver, 1917, gravyr. Längd: 29cm, vikt: 235g
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:52
  • 5302 Brosch
    14 k och Silver, Österrike. Längd: 5 cm. Vikt: 7g
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:38
  • 5198 Byrå
    England, Idegran. Bredd: 56, djup: 38 cm, höjd: 11..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:56
  • 5318 Byrå
    England, Idegran. Bredd: 74 cm. Djup: 28 cm, höjd:..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:25
  • 5369 Byrå
    med stenskiva. Bredd: 76, djup: 42 cm, höjd: 74 cm
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:38
  • 5431 Byrå
    nyrenässans. Bredd: 110. Djup: 54 cm, höjd: 90 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:51
  • 5384 Byrå
    sengustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 81. Dju..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:50
  • 5403 Byrå
    Teak. Bredd: 65 cm. Djup: 32 cm, höjd: 57 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:21

    5218 Bestickuppsättning

    60st, silver, Gewe Silvervarufabriken Ab, Malmö, 1978, bruttovikt: 2,6kg (varav knivar: ca 1365 g)

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 19:45


  • 5421 Cocktailpinnar
    12 st, silver. Längd: 9 cm. Vikt: 40 g
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:04
  • 5407 Coupeglas
    8 st. Höjd: 8 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:51
  • 3424 Dalaskåp
    1700-/1800-tal, furu. Bredd: 86 cm. Djup: 57 cm, h..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:11
  • 5042 Damastduk
    metervara, på rulle, 4 paket
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:29
  • 5024 Dekorelement
    Asien. Längd: 43cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:39
  • 9046 Dörrlås
    1600-tal, järnsmide. Höjd: 29cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:33
  • 4246 Dosa
    silver, 1838. Längd: 7 cm. Vikt: 35g
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:37
  • 5248 Dosor
    3 st, Alabaster/sten. Längd: 18 cm. Diameter: 13-1..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:50
  • 5360 Drickabackar
    5 st, gröna. Längd: 35, djup: 35 cm, höjd: 23 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:35
  • 5044 Duk
    1,30x20 m
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:45
  • 5043 Duk/överkast
    250x290 ca
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:21
  • 4517 Emaljmålning
    Hardy Strid (f. 1921), Sverige. Signerad, 33x25 cm..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:36

    5257 Spegel

    Rokoko, 124x52 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 18:48


  • 5241 Fällbord
    1800-tal, Björk. Diameter: 56, höjd: 61 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:33
  • 4429 Fällbord
    1800-tal. Bredd: 66, djup: 55 cm, höjd: 69 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:22
  • 4088 Färgetsning
    Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:08
  • 5001 Färgetsningar
    3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Tr..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:22
  • 5465 Färglitografi
    2 st, Jussi Taipaleenmäki (f. 1948), Signerad, "Na..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:01
  • 5468 Färglitografi
    2 st, Lars Forsman. Signerad, daterad 85, numrerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:16
  • 4127 Färglitografi
    2 st, Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:09
  • 5464 Färglitografi
    3 st, Oidentifierad konstnär. 2 sign, Havsörn. Bla..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:38
  • 4192 Färglitografi
    3 st. Mats Norryd (1944-1989), Sverige. Signerade,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:57

    4264 Oljemålning

    Kopia efter Franz Xaver Winterhalter. Dam med pärlcollier. Bär signatur. Olja på duk, 71x57 cm, yttermått inklusive ram: 90x78 cm

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 20:40


  • 5466 Färglitografi
    4 st, Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Son. ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:43
  • 9493 Färglitografi
    Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:24
  • 5017 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:56
  • 5069 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, EA..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:52
  • 5406 Färglitografi
    Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. Marin. Signer..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:53
  • 4234 Färglitografi
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:05
  • 5242 Färglitografi
    Hussein Fallahi, Signerad. Motivet: 40x30, yttermå..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:17
  • 5121 Färglitografi
    Isaac Grünewald (1889-1946), Sverige. Signerad ej ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:58
  • 4120 Färglitografi
    Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. "Värdshuset". Si..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:57
  • 5020 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:53
  • 5019 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:12
  • 4067 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Waxholmsbåt. Sign..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:49

    4509 Blandteknik

    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Komposition. Signerad. Motivet: 39x31, yttermått inklusive ram: 56x45 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 18:21


  • 5265 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Kvinn..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:15
  • 5123 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:52
  • 5467 Färglitografi
    Lasse Wahlberg, 4 st. Signerad, numrerad 200-uppla..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:16
  • 4152 Färglitografi
    Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:11
  • 4004 Färglitografi
    Malcolm Morley (1931-2018), Storbritannien. Signer..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:10
  • 4375 Färglitografi
    Marika Lang (f. 1961), Sverige. "Cosmopol". Signer..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:26
  • 4377 Färglitografi
    Marika Lang (f. 1961), Sverige. "Cosmopol". Signer..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:28
  • 5503 Färglitografi
    Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Signerad, EA-upp..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:18
  • 5243 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad Nielsen, numrerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:15
  • 5337 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 217/250..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:55
  • 5167 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 32/190,..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:40
  • 5018 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 32/95. ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:38

    5344 Ljuskrona

    med prismor. Höjd: 95 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 19:43


  • 5061 Färglitografi
    Olle Kåks (1941-2003), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:34
  • 4150 Färglitografi
    Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:07
  • 5295 Färglitografi
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:31
  • 4507 Färglitografi
    Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Hebreiska, A..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:17
  • 4508 Färglitografi
    Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Komposition...//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:19
  • 4328 Färglitografi
    Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:52
  • 3194 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. EA-upplaga (Épr..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:49
  • 3613 Färglitografier
    2 st, Anders Appelkvist. 250-upplaga. Signerad. Mo..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:48
  • 3481 Färglitografier
    2 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:30
  • 4121 Färglitografier
    3 st, Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Signerade,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:01
  • 5124 Färglitografier
    3 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, yttermått ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:05
  • 3182 Färglitografier
    6 st, Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:01

    4110 Kaffeservisdelar

    28 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 20:18


  • 5225 Fat
    10st, Grönt glas. Längd: 30cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:37
  • 5471 Fat
    2 st, silver. Diameter: 12 cm, bruttovikt: 240 g
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:54
  • 5150 Fat
    4 st, Kina. Diameter: 15-21cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:29
  • 5100 Fat
    Glas, 6 st. Längd: 15 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:08
  • 5162 Fat
    Royal Copenhagen. Diameter: 25cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:35
  • 5113 Fat
    silver, 1824. Diameter: 16, ca 200 g
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:06
  • 5317 Fat
    Tsing, Gustavsberg, (NK), Längd: 38cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:22
  • 5031 Fat
    Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sveri..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:03
  • 5149 Fat
    Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:42

    5430 Ljuskrona

    Gustaviansk stil. Höjd: 80 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 20:25


  • 4524 Fåtöljer
    Ett par, 1920-tal, mahogny
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:54
  • 5336 Fåtöljer
    Ett par, bambu.
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:28
  • 5038 Fickur
    2 st, tidigt 1900-tal, diameter: 5 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:50
  • 3070 Figurin
    Hummel, "Icy Adventure", Goebel, Tyskland. Porslin..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:40
  • 5482 Figuriner
    3 st, Spanien/Danmark. Höjd: 10-23 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:51
  • 5301 Figuriner
    6 st, bland annat Rosenthal. Höjd: 3,5-8,5
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:14
  • 3060 Figuriner
    9 st, Hummel, Goebel, Tyskland. Porslin. Kör med, ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:40
  • 5324 Flaskor
    3 st, Antika. Höjd: 15-32 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:23
  • 5203 Flintlåsgevär
    1800-tal, Orientalisk. Längd: 145
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:39

    5393 Skåp

    Franska Liljor, Bredd: 91 cm. Djup: 59 cm. Höjd: 200 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 20:50


  • 5252 Flygelduk
    Paisley, ca 180x180 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:28
  • 5500 Gardintyg
    Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:53
  • 5145 Gitarr
    Akustisk, Perez, Spanien. Längd: 100 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:49
  • 5285 Gitarr
    Levin, 12-strängad, i fodral. Längd: 105 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:17
  • 5284 Gitarr
    Levin. Längd: 93 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:29
  • 5099 Glas
    10 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: 23 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:23
  • 5325 Glas
    4 st, Antika. Höjd: 8-19 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:18
  • 5446 Glas
    Gustaf III-monogram, 21+ 12 st. Höjd: 10-18 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:14
  • 5414 Glas
    Kosta Boda, Bouquet, Signe Persson-Melin (f. 1925)..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:57
  • 5415 Glas
    Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sve..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:24
  • 5036 Glas
    Orrefors. 8+ 9 st, Höjd: 8-13
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:08
  • 5175 Glasservisdelar
    12 + 12 delar, rött glas. Höjd: 8-11 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:42

    5196 Armband

    18k guld, Bismarck med berlocker, K&KC, 1945. Längd: 20cm, med säkerhetskedja, vikt: 11,7g

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 19:43


  • 4097 Glastallrikar
    + fat & skål, 24 delar, Eden, Lars Hellsten (f. 19..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:48
  • 5313 Golvlampa
    Krom. Höjd: 140cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:55
  • 5063 Golvlampa
    mässing och trä. Höjd: 150
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:32
  • 5278 Golvlampa
    mässing, 1950/60-tal. Höjd: 150
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:36
  • 5010 Golvlampa
    mässing, Bergbom, höj- och sänkbar. Höjd: 128
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:37
  • 4037 Golvlampa
    metall, med glaskupa. Höjd: 205cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:29
  • 5283 Golvlampa
    nutida. Höjd: 116
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:17
  • 5104 Golvlampor
    ett par, Örsjö, "Puck". Design: Åke Hultgren, Höjd..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:51
  • 4145 Golvljusstake
    metall. Höjd: 180
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:02

    4130 Mat / kaffeservis

    57 delar, "Da Vinci", Tyskland. Nero black, platinum, + certifikat

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 19:33


  • 5197 Hallbyrå
    Orientalisk stil. Bredd: 35, djup: 28 cm, höjd: 73 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:35
  • 5504 Halsband & hän..
    14/18K. Längd: 40cm, defekt, av. Vikt: 4,6g
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:44
  • 4282 Herrbetjänt
    höjd: 108 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:31
  • 5084 Högtalare
    ett par, Carlsson, OA 4 typ 1. Höjd: 45 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:45
  • 3015 Hörnskåp
    1800-tal, äldre bemålning, senare benställning Bre..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:15
  • 5177 Hörnskåp
    Ek, 1800-tal, reliefdekor. Höjd: 96 cm, nyckel
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:42

    1019 Björnkniv

    Tore Sunna, Signerad TS. Längd: 38 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 18:47


  • 5320 Hörnskåp
    Gustaviansk stil, bemålad. Höjd: 178cm, nyckel
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:47
  • 5475 Hörnvitrinskåp
    England, Idegran. Höjd: 91 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:07
  • 5254 Ikon
    med försilvrad rizza, 36x31 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:35
  • 5055 Ishink
    nysilver. Höjd: 21 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:57
  • 5249 Jardiniere
    Kristall. Längd: 33 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:49
  • 4248 Jordglob
    Columbus. Höjd: 25 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:38

    5146 Matservisdelar

    Ca 85 delar, "Spode's Byron", Copeland Spode, England

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 18:51


  • 4421 Kaffeservisdelar
    Bing & Grøndahl, 7 del
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:14
  • 5120 Kaffeskedar
    6 st, silver i etui, 1948, Samearbete, Vikt: ca 80..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:50
  • 5173 Kanapé
    Nyrokoko. Längd: 140
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:33
  • 4449 Kanna
    Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverig..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:24
  • 5469 Kannor
    2 st, Royal Copenhagen. Höjd: 13 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:24
  • 4491 Kanon
    på Lavett, märkt 1783, Hällefors Bruk. Längd: 60cm..//
    Utrop: 14.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:29
  • 5176 Karaffer
    + tillbringare, 3 delar, Kristall. Höjd: 25-36 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:55
  • 5151 Karaffer
    + tillbringare, 7st, glas. Höjd: 15-29cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:02
  • 5154 Karaffer
    + tillbringare, 7st. Höjd: 14-25cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:41

    5516 Takarmatur

    Verner Panton (1926-1998), Danmark. "Spiral mini". Signerad, plast. Höjd: 60 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 19:25


  • 5153 Karaffer
    + tillbringare. 5 st, bland annat Gustav III. Höjd..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:58
  • 5161 Karaffiner
    7st. Höjd: 15-25cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:31
  • 5219 Kärl
    3 st. Höjd: 17-27, lergods / trä
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:49
  • 4395 Karmstolar
    ett par, Empirestil, mahogny, intarsia
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:12
  • 5357 Karmstolar
    ett par, Gustaviansk stil
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:55
  • 5229 Karmstolar
    Ett par, Lammhults möbler
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:25

    5286 Bokhylla

    John Kandell (1925-1991), Sverige. Pilaster, Källemo. Brännstämplad. Höjd: 205 cm. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 19:39


  • 4430 Karta
    Gravyr, "La Suede". Motivet: 24x20, yttermått inkl..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:24
  • 4042 Karta
    Handkolorerad, "Circuli Brunnensis pars Meridional..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:55
  • 5207 Kedja med meda..
    18k guld, Pansar. Längd: 40cm, längd på medaljong,..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:01
  • 5502 Konsolbord
    nyrokoko, 1800-tal, marmorerad träskiva. Bredd: 89..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:42
  • 5235 Konsolbord
    Nyrokoko, med stenskiva. Bredd: 77, djup: 31 cm, h..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:14
  • 5246 Konsoler
    ett par, Förgyllda, 1800-tal. Höjd: 25 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:04
  • 5037 Koppar
    med fat 6 delar. Diameter: 8-13 cm, höjd: 6 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:26
  • 5454 Kopparstick
    Mich Dorigny. Motivet: 27x20, yttermått inklusive ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:12
  • 5247 Krucifix
    på sockel, Pärlemo. Höjd: 38 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:38

    5098 Vas

    Kina. Höjd: 29 cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 19:50


  • 5224 Krycka
    + dosa. Längd: 9-11 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:39
  • 5158 Kryddservis
    12 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gu..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:10
  • 4250 Kuriosa
    4 delar, stämpel + medalj + manschettknappar & sli..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:40
  • 5223 Kuverttallrikar
    6 st, Tenn, Portugal. Diameter: 29 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:16
  • 5327 Lacktavla
    Ryssland, Signerad, 42x30 cm, oramad
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:48
  • 5477 Lampbord
    England, Idegran. Diameter: 53, höjd: 72 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:56
  • 5478 Lampbord
    England, Idegran. Diameter: 55, höjd: 58 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:23
  • 5355 Lampbord
    ett par, glas och mässing. Bredd: 58. Djup: 43 cm,..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:02
  • 5426 Lampbord
    Ett par, Orientaliska, diameter: 46, höjd: 46 cm, ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:30
  • 5330 Lampbord
    Ett par. Bredd: 64 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 52 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:07
  • 5192 Lampbord
    Gustaviansk stil, stenskiva. Diameter: 40 cm, höjd..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:59
  • 5106 Lampbord
    Nyrokokostil. Bredd: 56, djup: 37 cm, höjd: 62 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:55

    5207 Kedja med medaljong

    18k guld, Pansar. Längd: 40cm, längd på medaljong, 3cm, vikt: 9,8g

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 20:01


  • 5200 Lampbord
    Orientalisk-stil. Bredd: 50, djup: 40 cm, höjd: 65 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:04
  • 5191 Lampbord
    rokokostil, Trä / stenskiva. Bredd: 50, djup: 40 c..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:52
  • 5401 Lampbord
    Rokokostil. Bredd: 69 cm. Djup: 50 cm, höjd: 60 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:12
  • 5280 Lampbord med l..
    barockstil. Längd: 63, djup: 41 cm, höjd: 48 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:30
  • 5389 Lampett
    Sol. Höjd: 70 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:34
  • 5217 Lampetter
    med prismor, ett par. Höjd: ca 35 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:49
  • 5130 Litografi
    Edouard Bisson, kolorerad, Jugendram, 63x46 cm, yt..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:32
  • 4128 Litografier
    3 st, Arne Olsson (1918-2004), oramade lösa blad, ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:20
  • 4129 Litografier
    3 st, Arne Olsson (1918-2004), oramade lösa blad, ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:22

    5451 Matservis

    Bing & Grøndahl, ca 60 del

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 20:17


  • 4401 Ljusstakar
    2 st, ca 1800, mässing. Höjd: 12-12,5 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:26
  • 5096 Ljusstakar
    3 st, Georg Jensen, Rostfritt. Höjd: 17-30 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:42
  • 5082 Ljusstakar
    3 st. Mässing. Höjd: 12-16 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:42
  • 5052 Ljusstakar
    ett par, mässing. Höjd: 49 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:02
  • 5505 Ljusstakar
    Ett par, nysilver. Höjd: 19 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:32
  • 5119 Ljusstakar
    ett par, Tenn, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:47

    5352 Skålfat

    Imaridekor. Diameter: 55 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 20:25


  • 5409 Ljusstakar
    silver, ett par, MGAB, 1972 respektive 1971. Höjd:..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:10
  • 5341 Ljusstake
    Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, gla..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:14
  • 4026 Ljusstake
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Boda, märkt. Lj..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:01
  • 4060 Ljusstake
    med skålar, mässing. Höjd: 39 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:09
  • 4262 Malmkrona
    1800-tal, lösa armar. Höjd: 55 ca
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:23
  • 4415 Malmkrona
    mässing. Höjd: 56cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:08
  • 5215 Masker
    5 st, trä. Höjd: 30-38 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:15
  • 5342 Mat / kaffe / ..
    35 delar, Portmeirion, "Pomona"
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:48
  • 4130 Mat / kaffeser..
    57 delar, "Da Vinci", Tyskland. Nero black, platin..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:33
  • 5226 Matbord
    Gustaviansk stil. Bredd: 150, djup: 86 cm, höjd: 7..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:34
  • 4135 Matsalsgrupp
    5 delar, Skaraborgs möbelindusti AB, 1960-tal
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:42
  • 5424 Matsalsgrupp
    7 delar, Rokokostil. Längd: 140 cm. Djup: 108 cm, ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:21

    5356 Blandteknik

    Waldemar Sjölander (1906-1988), Sverige. Kvinna och båtar. Signerad. Daterad 1946, Blandteknik, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 60x50 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 20:55


  • 4451 Matsalsgrupp
    7 delar. Längd: 152 cm. Djup: 100 cm. Höjd: 75 cm,..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:25
  • 4317 Matsalsskåp
    Ek, relief. Bredd: 153. Djup: 57 cm, höjd: 156 cm,..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:16
  • 5499 Matsalsskåp
    Längd: 111 cm. Djup: 47 cm, höjd: 194 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:10
  • 4200 Matservisdelar
    Gustavsberg, Ca 25 delar, Frösö
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:09
  • 5132 Matsked
    silver, 1805, Noblin, med vapensköld. Längd: 21,5 ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:40
  • 5258 Matta
    Kasthall, Gunilla Lagerhem Ullberg, Häggå Gåsöga, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:45
  • 5287 Matta
    Orientalisk Nain, 89x134cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:41
  • 5268 Matta
    Orientalisk, 112x197 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:17
  • 4297 Matta
    Orientalisk, 130x194cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:54

    5160 Tapeter

    läder/Gyllenläder div. Längd: ca 57 cm, bredd: ca 28-90 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 20:52


  • 5440 Matta
    orientalisk, 130x213 cm
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:08
  • 5315 Matta
    orientalisk, 140x195cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:17
  • 5290 Matta
    Orientalisk, 150x195cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:30
  • 5267 Matta
    Orientalisk, 170x260 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:45
  • 4348 Matta
    orientalisk, 172x240 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:30
  • 5293 Matta
    Orientalisk, 197x310cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:53
  • 5432 Matta
    Orientalisk, 207x311 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:02
  • 5438 Matta
    orientalisk, 65x152 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:03
  • 5442 Matta
    orientalisk, 69x147 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:19
  • 5375 Matta
    orientalisk, 80x122 cm
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:47
  • 4521 Matta
    Orientalisk, 92x134 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:29
  • 4343 Matta
    orientalisk, Bochara, 140x190 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:22

    5441 Mattor

    orientaliska, 2 st, 56x90 respektive 62x80 cm

    Utrop: 800 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 18:31


  • 9471 Matta
    orientalisk, Feridan, antik, 112x200 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:17
  • 5439 Matta
    orientalisk, Figural, 56x73 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:20
  • 5433 Matta
    Orientalisk, Isfahan Baktiari, 217x315 cm
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:54
  • 5288 Matta
    Orientalisk, Kashi, 90x234cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:26
  • 5291 Matta
    Orientalisk, Nain, 194x309cm
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:02
  • 5292 Matta
    Orientalisk, Nain, 198x296cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:46
  • 5168 Matta
    orientalisk, orientalisk, nutida, 192x294 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:36
  • 5371 Matta
    orientalisk, Pakistan, 126x183 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:21
  • 5289 Matta
    Orientalisk, Sarok, 250x349cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:47
  • 5276 Matta
    Orientalisk, Semiantik, 123x175 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:28
  • 5441 Mattor
    orientaliska, 2 st, 56x90 respektive 62x80 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:31
  • 4435 Miniatyrer
    4 st, längd: 10-15 cm, djup: 1 cm, höjd: 8,5-12 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:33

    5142 Satsbord

    3 delar, Teak. Höjd: 35-51 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 20:41


  • 4038 Miniatyrer
    8 st, Signerade. Motivet: 8x6, yttermått inklusive..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:29
  • 3587 Modellbil
    + motorcykel, 2 st, bland annat Burago Italy. Läng..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:15
  • 5077 Modellskepp
    3 st. Höjd: 38-56 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:44
  • 5076 Modellskepp
    4 st. Höjd: 29-39 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:35
  • 4278 Muggar
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg,..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:29
  • 5383 Nattygsbord
    ett par, Rokokostil. Bredd: 31, djup: 29 cm, höjd:..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:42
  • 5398 Nattygsbord
    ett par. Bredd: 48 cm. Djup: 31 cm. Höjd: 58 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:18
  • 4515 Oljemålning
    Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Komposition..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:34
  • 4506 Oljemålning
    Åke Bjurhamn (f. 1945), Sverige. "Fin utsikt över ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:16
  • 5122 Oljemålning
    Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskap. Sign..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:46
  • 4478 Oljemålning
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, 19..//
    Utrop: 12.000 kr
    Aktuellt bud: 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:09
  • 5376 Oljemålning
    Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Badande barn i Ju..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:29

    5346 Skulptur

    Royal Dux, Elefant. Längd: 60, höjd: 45 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 18:21


  • 5366 Oljemålning
    Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:51
  • 5075 Oljemålning
    Bror Jönsson (f. 1931), Sverige. Handelsbod. Signe..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:55
  • 4402 Oljemålning
    Curt Sjöberg (1911-1987), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:32
  • 5373 Oljemålning
    David Wallin (1876-1957), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:27
  • 5455 Oljemålning
    Edgar Wallin (1892-1963), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:44
  • 5021 Oljemålning
    Efter Bruno Liljefors, Harry Thomse. Signerad, dat..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:31
  • 5117 Oljemålning
    Gottfrid Olsson (1890-1979), Sverige. Signerad. Ol..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:27
  • 1016 Oljemålning
    Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:48
  • 4527 Oljemålning
    Gustaf Carleman (1821-1911), Sverige. Landskap. Si..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:18
  • 5073 Oljemålning
    Helge Monten (1924-1991), Olja på duk, 47x72, ytte..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:52
  • 4453 Oljemålning
    Jocke Åkerblom (1906-1972), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:30
  • 4084 Oljemålning
    Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Sverige. Fiske..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:06

    5007 Sängbord

    Ett par, Anna Castelli Ferrieri (f. 1920), Italien. Plast, "Componibili", Kartell. Diameter: 32 cm, Höjd: 58cm

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 18:24


  • 5260 Oljemålning
    Jonny Forsström (1944-2017), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:50
  • 5328 Oljemålning
    Karl Abel (f. 1891), Sverige. Landskap. Signerad. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:23
  • 3222 Oljemålning
    Knut Valinder (1909-1987), Sverige. Fågelungar. Si..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:34
  • 4264 Oljemålning
    Kopia efter Franz Xaver Winterhalter. Dam med pärl..//
    Utrop: 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:40
  • 4131 Oljemålning
    Kristina Jöred (1913-2003), Sverige. "Siestadags"...//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:44
  • 5386 Oljemålning
    Lars Wahlberg, Signerad. Olja på duk, 45x60, ytter..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:08
  • 5281 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad H Ekström, Bergen..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:39
  • 3191 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Canvas, 141x93cm..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:10
  • 5359 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, hus vid damm. Ol..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:31
  • 5326 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, kvi..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:35
  • 5316 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Sommarlandskap. Olja på pa..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:23
  • 5126 Oljemålning
    Otto Lindberg (1880-1955), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:27

    4356 Armband

    18k guld, Bismarck, GSK, 1966. Längd: 19cm, vikt: 8,2g.

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 18:28


  • 4505 Oljemålning
    Otto Schloss (1884-1950), Sverige. Gatumusikanter...//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:14
  • 5377 Oljemålning
    P Kurbatov. Signerad, daterad 1945, landskåp. Olja..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:41
  • 5368 Oljemålning
    P Kurbatov. Signerad, daterad 1945, skärgård. Olja..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:51
  • 5378 Oljemålning
    P Kurbatov. Signerad, daterad 45, sjömotiv, 52x64,..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:39
  • 5116 Oljemålning
    Per Henje (1890-1976), Sverige. Stilleben. Signera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:53
  • 4085 Oljemålning
    Ralph Bergholtz (1908-1988), Sverige. Män Tunisien..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:08
  • 9458 Oljemålning
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Landskap med..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:57
  • 5103 Oljemålning
    Robert Jäckel (1872-1952), Sverige. Damporträtt. S..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:52
  • 5381 Oljemålning
    sign Landelius, 1939, träd. Olja på duk, 58x73, yt..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:42
  • 4233 Oljemålning
    Signerad A Tergo, Ålin Nilsson, -05. Olja på pannå..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:04
  • 4534 Oljemålning
    signerad Viller Perronn, Blomstertilleben, Empirer..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:55
  • 4399 Oljemålning
    Sven Moell (1894-1974), Sverige. ”Trädgårdsförenin..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:24

    5470 Sockerskål

    silver, 1906. Höjd: 16 cm. Vikt: 550 g

    Utrop: 2.400 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 18:35


  • 4498 Oljemålning
    Sverre Erixson (f. 1932), Sverige. Komposition. Si..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:56
  • 5074 Oljemålning
    Torbjörn Zetterholm (f. 1921), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:20
  • 4292 Oljemålningar
    2 st, Nils Acke. Signerade, hus & trädgård, pannå,..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:45
  • 4273 Oljemålningar
    2 st, Nils Acke. Signerade, stilleben & landskap, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:21
  • 4293 Oljemålningar
    2 st, Oidentifierad konstnär. Signerade, hus vid s..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:48
  • 5205 Örhängen
    18k guld, 2 par, med vita och lila stenar. Längd: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:38

    5008 Takarmatur

    Josef Frank (1885-1967), Österrike. No 2479, Firma Svenskt Tenn, 3-ljusarmar, mässing. Höjd: ca 45 cm, bredd: ca 54 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 19:17


  • 4396 Pastell
    Erik Byström (1902-1988), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:15
  • 5429 Pelarbord
    1800-tal, Björk, lackerat. Bredd: 61. Djup: 47 cm,..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:39
  • 5159 Pelarbord
    1800-tal. Diameter: 70, höjd: 77 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:41
  • 4543 Pelarbord
    Ett par, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Swede..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:38
  • 5437 Penselvaser
    ett par, Hongkong. Höjd: 26 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:55
  • 5310 Piedestal
    höjd: 93cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:53
  • 5452 Piedestal
    Skulptural. Höjd: 45 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:37
  • 5135 Pinnstolar
    2 st, snarlika
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:11
  • 4520 Pinnstolar
    Ett par, 1950-tal, Järbo strandgårdens Industrier
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:13
  • 5070 Plafond
    Funkis. Diameter: 50 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:17
  • 5105 Pluntor
    2 st + 13 st glas, Holmegaard. Höjd: 6-19 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:08
  • 5221 Porslin
    3 delar, kannor + vas, nutida. Höjd: 14-37 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:47

    5325 Glas

    4 st, Antika. Höjd: 8-19 cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 19:18


  • 5361 Pottskåp
    sengustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 48 cm. ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:52
  • 4540 Punschkoppar
    6 st, silver. Vikt: ca 190 g. Diameter: 6,5 cm, hö..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:24
  • 5472 Raguskedar
    2 st, silver, 1800-tal. Längd: 28-30 cm. Vikt: 245 g
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:52
  • 5147 Ram
    ramens innermått: 58x77cm, yttermått inklusive ram..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:01
  • 5399 Ramar
    2 st, Barockstil, yttermått inklusive ram: 32x39 r..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:41
  • 5323 Ramar
    6 st. Längd: 31-46cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:51
  • 5202 Ring
    18k guld, Alton, 1974, storlek: 17½, med rökkvarts..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:51
  • 5118 Rödkrita
    Pär Siegård (1887-1961), Sverige. Signerad, Modell..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:15
  • 5209 Salongsbord
    Louis XVI-stil, bemålat. Bredd: 101, djup: 58 cm, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:18
  • 5185 Salongsbord
    Valnöt, 1800-tal. Bredd: 135, djup: 85 cm, höjd: 7..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:46
  • 4523 Salongsgrupp
    5 delar, 1920-tal, mahogny, bord + 4 stolar
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:54
  • 5298 Saltkar
    2 par, silver, London, 1880/1891. Diameter: 4,5-6 ..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:23

    5469 Kannor

    2 st, Royal Copenhagen. Höjd: 13 cm

    Utrop: 500 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 19:24


  • 5101 Saltkar
    ett par, silver, England. Längd: 7 cm, Vikt: ca 110 g
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:26
  • 5251 Samovar
    Elektrisk, nysilver, England. Höjd: 36 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:25
  • 5007 Sängbord
    Ett par, Anna Castelli Ferrieri (f. 1920), Italien..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:24
  • 5142 Satsbord
    3 delar, Teak. Höjd: 35-51 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:41
  • 5170 Schatull på be..
    Ek, reliefdekor. Längd: 78, djup: 35 cm, höjd: 76 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:23
  • 5097 Sejdlar
    6 st, Glas med lock. Höjd: 9 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:59
  • 5195 Sekretär
    England, idegran. Bredd: 50, djup: 40 cm, höjd: 95 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:14
  • 5474 Sekretär
    England, Idegran. Bredd: 75, djup: 47 cm, höjd: 98 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:38
  • 4318 Sekretär
    England. Bredd: 51 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 100 cm, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:19
  • 5362 Serveringsvagn
    + piedestal, Rotting. Längd: 75 resp, höjd: 32 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:58
  • 5312 Serveringsvagn
    Furu. Längd: 60 cm. Djup: 40 cm, höjd: 63 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:42
  • 5479 Serveringsvagn
    Glas/krom. Längd: 70, djup: 45 cm, höjd: 70 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:12

    5291 Matta

    Orientalisk, Nain, 194x309cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 20:02


  • 5374 Sideboard
    Gustaviansk stil. Längd: 195, djup: 50 cm, höjd: 8..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:15
  • 5228 Sideboard
    Kerstin Olby, "Stena line". Olby Design, 1990-tale..//
    Utrop: 20.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:33
  • 5238 Sideboard
    med 2 lådor, mahogny. Längd: 92, djup: 47 cm, höjd..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:39
  • 5343 Sideboard
    Teak. Längd: 160. Djup: 42 cm, höjd: 77 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:36
  • 5102 Silver
    diverse 5 delar
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:29
  • 5115 Silver
    diverse 5 delar, ca 150 g
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:16
  • 5423 Silver
    diverse, 10 delar. Längd: 2-10 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:21
  • 4450 Skål
    + kanna, Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:24
  • 5408 Skål
    Alabaster. Höjd: 14 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:11

    5417 Servisdelar

    Rörstrand, Bengali, ca 85 del

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 20:29


  • 5263 Skål
    Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:22
  • 4068 Skål
    Carl Harry Stålhane /Arne Laukanen, Rörstrand, dia..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:51
  • 4537 Skål
    Kaj Franck (1911-1989), Finland. Nuutajärvi Notsjö..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:05
  • 5111 Skål
    med lock + karott, Pläter. Längd: 19-25 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:37
  • 5026 Skål
    Orrefors. Höjd: 10cm, diameter: 16cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:45
  • 4400 Skål
    på fot, mässing, Asien. Höjd: 24 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:25
  • 2008 Skål
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajansskål Gus..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:43
  • 5129 Skål
    Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:38
  • 4296 Skålar & karaff
    4 delar, Orrefors, Glas. Diameter: 10-20cm, höjd: ..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:53
  • 5352 Skålfat
    Imaridekor. Diameter: 55 cm
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:25
  • 5274 Skålfat
    Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:12
  • 4338 Skänk
    med spegelöverdel, omkring sekelskiftet 1900, maho..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:13

    5376 Oljemålning

    Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Badande barn i Jujuy Argentina, 108x72 cm. Proveniens konstnärens släkt , oramad. Signerad

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 20:29


  • 5393 Skåp
    Franska Liljor, Bredd: 91 cm. Djup: 59 cm. Höjd: 2..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:50
  • 5152 Skåp
    Jugend. Bredd: 73, djup: 47 cm, höjd: 196 cm, nyckel
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:19
  • 5364 Skåp
    längd: 87 cm, djup: 48 cm, höjd: 61 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:36
  • 5494 Skåp
    Med lådor. Bredd: 54 cm. Djup: 40 cm, höjd: 95 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:40
  • 5491 Skåp
    Med lådor. Bredd: 54 cm. Djup: 40 cm, höjd: 96 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:49
  • 5382 Skåp
    Orientaliskt. Bredd: 81, djup: 40 cm, höjd: 91 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:15
  • 5178 Skåp med sidoh..
    rokokostil, Italien. Bredd: 73, djup: 45 cm, höjd:..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:50
  • 5319 Skrin
    mahogny, 1800-tal, Intarsia. Längd: 36 cm. Djup: 2..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:23
  • 4232 Skrivbord
    Jugend, Bemålat. Bredd: 130. Djup: 70 cm, höjd: 76 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:59
  • 5183 Skrivbord
    Jugend, Ek. Bredd: 120, djup: 65 cm, höjd: 76 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:10
  • 5400 Skrivbord
    Längd: 135 cm. Djup: 81cm, höjd: 73 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:36
  • 5231 Skrivbord
    Nyrokoko, Mahogny/valnöt. Bredd: 130, djup: 74 cm,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:16

    5264 Vas

    Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Glaserad stengodslera. Signerad med Studiohanden. Höjd: 19 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 20:33


  • 5169 Skrivbord
    omkring 1900, med uppsats, bemålat. Bredd: 90, dju..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:58
  • 5163 Skrivbord
    Rokokostil, Asien. Bredd: 130 cm. Djup: 63 cm. Höj..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:25
  • 5230 Skrivbord
    Teak. Bredd: 145, djup: 74 cm, höjd: 73 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:33
  • 4522 Skrivbord med ..
    England. Längd: 90, djup: 45 cm, höjd: 75-95 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:53
  • 5322 Skrivbordslampa
    höjd: 42cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:01
  • 9305 Skrivbyrå
    empire, mahogny, Bredd: 109 cm. Djup: 47 cm. Höjd:..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:39
  • 5032 Skrivställ
    2 delar, vitmetall. Längd: 19-24 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:52
  • 5435 Skulptur
    Asien, Porslin. Höjd: 25 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:51
  • 5220 Skulptur
    brons, Henrik Allert (f. 1937), Sverige. Ko med ka..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:39
  • 5416 Skulptur
    brons, Kvinna. Höjd: 16 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:01
  • 5448 Skulptur
    Kina, Porslin, Kvinna. Höjd: 60 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:12
  • 5447 Skulptur
    Kvinna med hundar, bemålad gips. Höjd: 50 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:08

    5225 Fat

    10st, Grönt glas. Längd: 30cm

    Utrop: 800 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 20:37


  • 5261 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien A..//
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 7.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:14
  • 5269 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Björn..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:53
  • 5270 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons U..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:05
  • 5139 Skulptur
    Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Glas. Längd: 15 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:37
  • 5222 Skulptur
    Per Nordahl, "Andalusisk häst, 2003. Längd: 32. Hö..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:48
  • 5206 Skulptur
    Per Nordahl, brons, Hästhuvud, Monogramsignerad PN..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:10
  • 5108 Skulptur
    Royal Copenhagen, Blå Groda. Höjd: 11 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:50
  • 5346 Skulptur
    Royal Dux, Elefant. Längd: 60, höjd: 45 cm
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:21
  • 5412 Skulptur
    Rune Wall, trä, Kvinna. Längd: 20 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:13
  • 5444 Skulptur
    Sten, Häst. Längd: 35, höjd: 26 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:03
  • 5054 Skulptur
    Trä, Orientalisk. Längd: 40, höjd: 26 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:30
  • 5088 Skulptur
    Upsala-Ekeby, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverig..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:25

    5086 Bestick

    24 delar, Silver/Pärlemo, England. I etui. Bruttovikt: 890g, varav knivar 500g

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 18:27


  • 5420 Skulpturer
    2 st, Gustavsberg, Advent. Höjd: 12-18 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:33
  • 3584 Skulpturer
    4 st, Älgar, modell äldre. Höjd: 18-32 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:08
  • 4040 Skulpturer
    7 st, Porslin, England. Höjd: 17-24 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:37
  • 5030 Skylt
    Aluminia, "Tuborg 1873-1908". Höjd: 24 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:47
  • 5208 Slagbord
    1800-tal, kompletterat, Ek, med låda. Bredd: 48 + ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:07
  • 5087 Smyckeset
    Granater, Halsband+ armband 1 par örhängen
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:20
  • 5404 Smyckeskrin
    ek, Karvsnitt, omkring 1900. Längd: 22. Djup: 22 c..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:15
  • 5470 Sockerskål
    silver, 1906. Höjd: 16 cm. Vikt: 550 g
    Utrop: 2.400 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:35
  • 5211 Soffa
    Gustaviansk stil. Längd: 127
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:03
  • 5425 Soffa
    Howardmodell. Längd: 215 ca
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:07
  • 5188 Soffa
    Louis XV-stil. Längd: 135 ca
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:48
  • 5282 Soffa
    Nyrokoko. Längd: 125
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:21

    5104 Golvlampor

    ett par, Örsjö, "Puck". Design: Åke Hultgren, Höjd: 125

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 19:51


  • 4236 Soffa
    Plysch. Längd: 200
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:08
  • 5212 Soffa
    rokokostil. Omklädd, Längd: 150
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:59
  • 5329 Soffbord
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 130 cm...//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:59
  • 4034 Soffbord
    Funkis, björk. Diameter: 60cm. Höjd: 56cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:37
  • 5331 Soffbord
    Längd: 130 cm. Djup: 80 cm. Höjd: 60 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:33
  • 5365 Soffbord
    mässing och glas. Bredd: 121, djup: 71 cm, höjd: 5..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:18
  • 5213 Soffbord
    rokokostil, stenskiva. Bredd: 83, djup: 62 cm, höj..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:35
  • 3056 Soffbord
    trä, skiva i präglad läder. Bredd: 128 cm. Djup: 5..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:36
  • 5164 Soffgrupp
    3 delar, Rotting. Längd: 119cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:51
  • 5300 Spänne
    silver, 1911. Vikt: 540g, ca 11x5,5 cm, tota. Läng..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:59
  • 5402 Spatserkäpp
    ca 1840, skuret ben, med senare silverbeslag, Fred..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:36
  • 5496 Spegel
    175x215cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:01

    5357 Karmstolar

    ett par, Gustaviansk stil

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 19:55


  • 5314 Spegel
    193x92cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:11
  • 5309 Spegel
    74x54cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:27
  • 5137 Spegel
    Bronserad, 79x39 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:23
  • 5388 Spegel
    Empirestil, 97x50 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:31
  • 4194 Spegel
    Gustaviansk stil, bronserad, 102x40 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:02
  • 4031 Spegel
    Nyrokoko, 55x60 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:25
  • 5257 Spegel
    Rokoko, 124x52 cm
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:48
  • 4043 Spegel
    rokokostil, 1900-tal, 118x51 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:08
  • 5387 Spegel
    Smide, 76x48 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:10
  • 9105 Spegel med kon..
    mahogny. Bredd: 81 cm. Djup: 41 cm. Höjd: 82 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:22
  • 5390 Spegelkrön
    Trä, apor. Längd: 50 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:45
  • 5348 Spelbord
    mahogny, 1800-tal. Bredd: 88, djup: 43 cm, höjd: 7..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:33

    4527 Oljemålning

    Gustaf Carleman (1821-1911), Sverige. Landskap. Signerad, daterad 1899. Olja på duk, 81x117 cm, yttermått inklusive ram: 107x143 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 18:18


  • 5349 Spelbord
    mahogny. Bredd: 82, djup: 42 cm, höjd: 76 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:51
  • 5172 Spjut
    + pilar, 2 + 7 st, modell äldre. Längd: 62-152, tr..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:26
  • 5255 Sporrar
    ett par. Längd: 19 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:33
  • 5413 Sporrar
    Metall. Längd: 12 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:56
  • 5138 Stallykta
    1800-tal. Höjd: 37 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:02
  • 4144 Stekfat
    Kina, omkring 1800. Längd: 37cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:59
  • 5275 Stengods
    4 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argent..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:28
  • 5186 Stolar
    4 st
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:25
  • 4081 Stolar
    4 st, barockstil
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:23
  • 5367 Stolar
    4 st, Gustaviansk stil
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:50
  • 4385 Stolar
    4 st, Senempire
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:42
  • 5133 Stolar
    5 st + 1 karmstol, Barockstil
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:44

    5379 Blandteknik

    Bertil Norén (1889-1934), Sverige. Signerad, 42x57 cm, yttermått inklusive ram: 62x75 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 18:45


  • 4115 Stolar
    6 st, David Rosén, Stomme av teakbetsad bok. Fast ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:59
  • 5189 Stolar
    6 st, Gustaviansk stil
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:09
  • 5190 Stolar
    8 st, barockstil
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:57
  • 5046 Stolar
    ett par, 1950-tal
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:57
  • 5182 Stolar
    Ett par, barockstil
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:59
  • 5363 Stolar
    ett par, Gustaviansk stil
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:59
  • 5171 Stringhyllor
    Skåpdel + 9 st, hyllplan, 5 gavlar. Bredd: 58-78 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:44
  • 5193 Sybord
    Nyrokoko, mahogny. Bredd: 50, djup: 37 cm, höjd: 7..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:08
  • 5093 Syltkruka
    Gustavsberg. Diameter: 24 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:29

    5271 Vas

    Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 32 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 18:52


  • 5014 Takarmatur
    Ett par, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige...//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:54
  • 5041 Takarmatur
    Glas/Koppar. Höjd: 40 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:29
  • 5015 Takarmatur
    Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:45
  • 5397 Takarmatur
    höjd: 63cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:55
  • 5008 Takarmatur
    Josef Frank (1885-1967), Österrike. No 2479, Firma..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:17
  • 5501 Takarmatur
    Kare, Reiter & Schönhofen OHG. Med reflektorlampor..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:18
  • 5332 Takarmatur
    Koppar. Diameter: ca 40 cm, höjd: 22 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:48
  • 5165 Takarmatur
    Maria Theresia. Diameter: 67 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:36
  • 5089 Takarmatur
    mässing och glas. Diameter: 24 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:29

    5293 Matta

    Orientalisk, 197x310cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 18:53


  • 5141 Takarmatur
    Med glaskupor. Höjd: 36cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:30
  • 5194 Takarmatur
    med prismor, nutida. Höjd: 40 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:15
  • 5304 Takarmatur
    Med prismor. Diameter: 42cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:03
  • 4549 Takarmatur
    Oscariansk stil, prismor, nutida. Höjd: 80 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:51
  • 4373 Takarmatur
    Oscariansk stil, prismor, nutida. Höjd: 80 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:24
  • 4374 Takarmatur
    Oscariansk stil, prismor, nutida. Höjd: 80 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:25
  • 5237 Takarmatur
    PH-lampa, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danma..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:50
  • 5232 Takarmatur
    Plåt. Höjd: 38 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:01
  • 5256 Takarmatur
    Prismor. Höjd: 40 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:48

    5136 Vitrinskåp

    Louis XVI-stil, intarsia. Bredd: 61 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 147 cm, nyckel

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    14 juni kl 18:54


  • 5339 Takarmatur
    Tiffanystil. Höjd: 33cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:40
  • 5216 Takarmatur
    Venetiansk stil. Höjd: ca 40 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:55
  • 4371 Takarmatur
    Verner Panton (1926-1998), Danmark. "Spiral mini"...//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:22
  • 4372 Takarmatur
    Verner Panton (1926-1998), Danmark. "Spiral mini"...//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:23
  • 5516 Takarmatur
    Verner Panton (1926-1998), Danmark. "Spiral mini"...//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:25
  • 1032 Takarmaturer
    Ett par, Fredrik Matsson, modell: Zero, opalglas. ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:18
  • 4029 Tallrikar
    11 st, Rörstrand, Landskapsdräkter, diameter: 22,5
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:14
  • 5091 Tallrikar
    12 st, Tognana, Italy. Diameter: 32 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:35
  • 4149 Tallrikar
    3 st, omkring 1800. Diameter: 22-23cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:07
  • 5160 Tapeter
    läder/Gyllenläder div. Längd: ca 57 cm, bredd: ca ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:52
  • 5033 Tårtspade
    silver, 1890. Längd: 19 cm. Vikt: 45g
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:39
  • 5081 Tavelram
    ramens innermått: 31x40, yttermått inklusive ram: ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:53
  • 5083 Tavelram
    ramens innermått: 44x21, yttermått inklusive ram: ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:03
  • 5066 Tavelram
    ramens innermått: 62x50, yttermått inklusive ram: ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:54
  • 5080 Tavelram
    ramens innermått: 65x52, yttermått inklusive ram: ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:58
  • 5079 Tavelramar
    7 st, diverse
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:54
  • 5078 Tavelramar
    8 st, diverse
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:04
  • 5253 Teckning
    Blyerts, Mosse Stoopendaal (1901-1948), Sverige. S..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:31
  • 4476 Teckningar
    3 st, ej signerade. Motivet: 32x23, yttermått inkl..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:05
  • 5259 Tekoppar
    + potta, 3 delar, bland annat "Änglafia", Margaret..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:29
  • 4268 Teservis
    3 delar, England. Höjd: 10-18 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:11
  • 4502 Tuschteckningar
    2 st, Lennart Färnmark (1918-1981), Sverige. Monog..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:03
  • 5085 Tvärflöjt
    Queen i etui
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:41
  • 5236 Tvättställ
    längd: 56 cm, djup: 42 cm, höjd: 99 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:02
  • 4408 Urna
    Royal Copenhagen, Blå Fasan. Höjd: 34 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:50
  • 5155 Utdragssoffa
    1800-tal, bemålad. Längd: 152
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:09
  • 4051 Väggarmatur
    teak, ställbar. Höjd: 47 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:14
  • 5011 Väggarmaturer
    Ett par, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige...//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:56
  • 5012 Väggarmaturer
    Ett par, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige...//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:14
  • 5013 Väggarmaturer
    Ett par, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige...//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:29
  • 5436 Väggskulptur
    Gips. Höjd: 28 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:51
  • 5134 Väggvitrinskåp
    Ek. Bredd: 117, djup: 24 cm, höjd: 73 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:58
  • 4063 Vas
    + fat, 4 delar, "Lagun", Sven Jonson (1902-1981), ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:14
  • 4015 Vas
    Anders Widjedal (f. 1964), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:24
  • 5264 Vas
    Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:33
  • 5262 Vas
    Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:22
  • 5434 Vas
    Glas, Silverdekor. Höjd: 30 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:35
  • 5214 Vas
    Glaserad, Mexiko. Höjd: 50 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:20
  • 5045 Vas
    Kina, Porslin. Höjd: 27 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:28
  • 5098 Vas
    Kina. Höjd: 29 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:50
  • 5297 Vas
    Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Sig..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:21
  • 5071 Vas
    Rörstrand, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:40
  • 5266 Vas
    Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höj..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:43
  • 5029 Vas
    Royal Copenhagen. Höjd: 23 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:32
  • 5422 Vas
    silver. Höjd: 12 cm. Vikt: 160g
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:27
  • 5272 Vas
    Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:47
  • 5273 Vas
    Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:59
  • 5271 Vas
    Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:52
  • 5481 Vas & fat
    10st, Reijmyre Glasbruk. Diameter: 18cm. Höjd: 30cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:09
  • 5034 Vaser
    2 st, Bing & Grøndahl, måsen. Höjd: 10,5
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:55
  • 5022 Vaser
    Ett par, Åseda Glasbruk. Höjd: 22cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:32
  • 4308 Vinprovarglas
    7st. Höjd: 18 cm. Diameter: 5 cm (öppningen)
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:50
  • 5476 Vitrinskåp
    England, Idegran. Bredd: 179, djup: 33 cm, höjd: 2..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:50
  • 5385 Vitrinskåp
    England. Bredd: 150, djup: 40 cm, höjd: 198 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:59
  • 5428 Vitrinskåp
    Jugend, ek, 133, djup: 55 cm, höjd: 191 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:14
  • 5480 Vitrinskåp
    längd: 150 cm, djup: 41 cm, höjd: 199 cm
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:28
  • 5107 Vitrinskåp
    längd: 73 cm, djup: 29 cm, höjd: 115 cm, nyckel
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:56
  • 5136 Vitrinskåp
    Louis XVI-stil, intarsia. Bredd: 61 cm. Djup: 42 c..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:54
  • 5351 Vril
    skulpterad med hund. Höjd: ca 45 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:03
  • 5245 Ytterfoder
    1 par + 1 st. Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gu..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:31
  • 5048 Ytterfoder
    ett par, mässing. Diameter: 19, höjd: 14 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:31
  • 5305 Ytterfoder
    Ett par, nutida. Höjd: 19cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:33
  • 5350 Ytterfoder
    ett par, Rörstrand. Höjd: 40 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:51




Ladda ner broschyr