Föremål som liknar brännförgylld brons
7346 Ljusstakar
Såld: 2.000 kr
Såldes den 20 maj 2024
9015 Bordsur
Såld: 178.000 kr
Såldes den 28 oktober 2019
9014 Ljusstakar
Såld: 66.000 kr
Såldes den 28 oktober 2019
9037 Kandelabrar
Såld: 16.500 kr
Såldes den 27 november 2017
8258 Bordslampa
brännförgylld brons / mässing, Rysk Empire, höjd: 60
Såld: 4.000 kr
Såldes den 30 januari 2012
7159 Ljusstakar
1 par, senempire, brännförgylld brons, höjd: 28
Såld: 5.100 kr
Såldes den 16 januari 2012
6696 Karaff
Såld: 4.800 kr
Såldes den 7 mars 2011
1594 Bordspendyl
1800-tal, brännförgylld brons, höjd: 41
Såld: 3.000 kr
Såldes den 7 februari 2011
8685 Appliquer
Såld: 14.000 kr
Såldes den 10 maj 2010