Föremål som liknar Sung
3019 Oljemålning
Såld: 700 kr
Såldes den 26 februari 2024
3034 Ljuskrona
trä / metal, Essunga. Höjd: 38 cm
Såld: 450 kr
Såldes den 22 februari 2021
9360 Fat
Kina, Sung, Celadon. Diameter: 15 cm
Såld: 300 kr
Såldes den 24 augusti 2020
8051 Fat
Såld: 700 kr
Såldes den 17 augusti 2020
2197 Fat
Såld: 2.400 kr
Såldes den 10 februari 2020
7571 Färglitografi
Såld: 600 kr
Såldes den 21 januari 2019
3147 Skålar
3 st, Sung + 1700-tal + 1800-tal, diameter: 12-17
Såld: 300 kr
Såldes den 22 oktober 2012
3243 Skål
kerakik, Kina, Sung, dia 23
Såld: 1.000 kr
Såldes den 19 mars 2012
2589 Fat
Sungdynastien, celadon, diameter: 11
Såld: 1.000 kr
Såldes den 5 december 2011