Föremål som liknar Skördefolk
4168 Oljemålning
Såld: 100 kr
Såldes den 28 november 2022
2337 Oljemålning
Sven Hempel (1896-1944), Skördefolk, 1938,71x58
Såld: 600 kr
Såldes den 2 oktober 2017
4335 Oljemålning
Såld: 200 kr
Såldes den 21 augusti 2017
3340 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. signerad. Skördefolk, 29x38
Såld: 700 kr
Såldes den 27 mars 2017
2035 Oljemålning
omkring 1900, Skördefolk, 20x15
Såld: 700 kr
Såldes den 13 mars 2017
2097 Figuriner
2 st. skördefolk, höjd: 26
Såld: 300 kr
Såldes den 7 april 2014
1665 Skulpturer
2 st, Skördefolk, GDR, höjd: 24
Såld: 100 kr
Såldes den 26 november 2012
3023 Färglitografi
Såld: 100 kr
Såldes den 22 oktober 2012
4077 Bonad
Skördefolk, maskinvävd, 46x148
Såld: 300 kr
Såldes den 7 maj 2012