Föremål som liknar Negress
6275 Oljemålning
Såld: 100 kr
Såldes den 9 juni 2014
4215 Oljemålning
Såld: 700 kr
Såldes den 29 oktober 2012
1162 Akvarell
Modellstudie, "Ljus negress" Sign Siberg?, 63 x 45
Såld: 800 kr
Såldes den 1 november 2010
1353 Figurin
Mari Simmuelsson, Negress på sköldpadda, höjd: 27
Såld: 650 kr
Såldes den 19 november 2007
1024 Oljemålning
signerad, -54, "Negress på Lofoten, 46x33
Såld: 1.100 kr
Såldes den 1 oktober 2007
4051 Väggskulptur
Gips, "Negress", höjd: 26
Såld: 400 kr
Såldes den 23 oktober 2006
1454 Figuriner
3 st negresser
Såld: 200 kr
Såldes den 5 juni 2006
6349 Skulpturer
2 st, "negresser", höjd: 22-24
Såld: 350 kr
Såldes den 22 maj 2006
7448 Statyett
Negress, Anzengruber, höjd: 30
Såld: 400 kr
Såldes den 3 april 2006