1121 Tekoppar
10 st, Messina, Rörstrand
Såld: 1.500 kr
Såldes den 15 oktober 2018 -
1331 Tallrikar
4 st, Rörstrand, Messina
Såld: 100 kr
Såldes den 5 oktober 2015 -
4317 Terrin på fat
'Messina'
Såld: 100 kr
Såldes den 10 mars 2014
2279 Akryl
Gunnar Haller (1954-), "messina", 1991, 19 x 19
Såld: 1.400 kr
Såldes den 14 februari 2011 -
3355 Mockagods
12st, Rörstrand, 'Messina' sent 1800-tal
Såld: 650 kr
Såldes den 5 september 2005 -
2184 Fruktpress
1950-tal, Messina
Såld: 150 kr
Såldes den 6 september 2004
4368 Akvarell
1856, Berg, Messina hamn, 15 x 23, (sk)
Såld: 500 kr
Såldes den 5 juli 2004