Föremål som liknar Marieberg
8401 Té/kaffeservis
3 delar, fajans, Mariebergsreplik. Längd: 13-24 cm
Såld: 350 kr
Såldes den 11 december 2023
1048 Potpurriurna
Såld: 8.200 kr
Såldes den 30 januari 2023
1047 Potpurriurna
Såld: 8.000 kr
Såldes den 30 januari 2023
7287 Lockurna
Såld: 3.200 kr
Såldes den 22 mars 2021
4213 Tallrikar
Såld: 4.200 kr
Såldes den 18 november 2019
4069 Färglitografi
Såld: 800 kr
Såldes den 22 januari 2018
5370 Crèmekopp
Marieberg, höjd: 10 cm
Såld: 1.700 kr
Såldes den 13 november 2017
2117 Skål
med lock, Marieberg, sent 1700-tal, diameter: 19 cm
Såld: 3.600 kr
Såldes den 5 juni 2017
7038 Urna
Såld: 3.000 kr
Såldes den 28 maj 2012