Föremål som liknar Luts
2159 Blandteknik
Såld: 41.000 kr
Såldes den 20 juni 2022
9422 Oljemålning
Såld: 12.500 kr
Såldes den 2 augusti 2021
4469 Samekniv
Klutsjön, Längd: 23cm
Såld: 150 kr
Såldes den 30 november 2020
5320 Bordskanon
Hälleforsnäs, med salutskott. Längd: 30
Såld: 1.500 kr
Såldes den 1 april 2019
2267 Oljemålning
Fernand Lutscher (1843-1932), landskap med kor, 40x65
Såld: 2.800 kr
Såldes den 5 mars 2018
3114 Färgetsning
Såld: 700 kr
Såldes den 8 januari 2018
5616 Färgkrita
Johan Peter Molin, lutspelande, 18x18
Såld: 1.000 kr
Såldes den 11 december 2017
4132 Oljemålning
sekelskiftet 1900, Lutspelande man, signerad, 38x25
Såld: 2.400 kr
Såldes den 6 februari 2017
8336 Oljemålning
Signerad, Luts, 53x44
Såld: 9.200 kr
Såldes den 14 december 2015