7330 Matta
Kina/Tibet, 143x198 cm
Såld: 200 kr
Såldes den 22 maj 2023 -
5380 Matta
Kina/Tibet, 203x287 cm
Såld: 500 kr
Såldes den 12 oktober 2020 -
7446 Koppar
6 delar, Kina/Tibet. Höjd: 10-25 cm
Såld: 7.400 kr
Såldes den 21 januari 2019
1296 Skulptur
Lejon, brons, Kina/Tibet, 1800-tal, höjd: 12 cm
Såld: 600 kr
Såldes den 12 februari 2018 -
6619 Bodhisattva
förgylld brons, Kina/Tibet, höjd: 21 cm
Såld: 2.600 kr
Såldes den 9 oktober 2017 -
2553 Bodhisattva
brons, Kina/Tibet, antik, höjd: 29 cm
Såld: 11.000 kr
Såldes den 31 augusti 2015
5704 Matta
Kina/Tibet, 253x355
Såld: 800 kr
Såldes den 23 februari 2015 -
4248 Tanka
Kina/Tibet, 80x52
Såld: 650 kr
Såldes den 10 september 2012