Föremål som liknar Kamke
Såld: 5.000 kr
Såldes den 27 februari 2023
5117 Akvarell
Såld: 250 kr
Såldes den 29 mars 2021
2023 Blandteknik
Såld: 800 kr
Såldes den 10 februari 2020
2128 Oljemålning
Såld: 350 kr
Såldes den 21 maj 2018
9220 Etsning
Kamke, motivet: 20x19
Såld: 150 kr
Såldes den 29 juni 2015
3149 Etsning
Kamke, 1915, 25x29
Såld: 100 kr
Såldes den 30 september 2013
9656 Pastell
Ivar Kamke, porträtt, motivets mått: 62x47
Såld: 1.000 kr
Såldes den 8 oktober 2012
4012 Oljemålning
Ivar Kamke, Naken flicka, signerad. 1918, 72 x 60
Såld: 7.000 kr
Såldes den 16 april 2012
5542 Etsning
Kamke, Man & kvinna, 25x20
Såld: 250 kr
Såldes den 5 oktober 2009