8349 Oljemålning
Såld: 400 kr
Såldes den 8 februari 2021 -
2228 Etsning
C J Bauer, Modell, motivet: 11x15
Såld: 400 kr
Såldes den 19 februari 2018 -
8068 Oljemålning
Såld: 2.400 kr
Såldes den 24 augusti 2015
7276 Akvarell
J Bauer, hus vid vatten, signerad, 1929, 51x40
Såld: 200 kr
Såldes den 30 juni 2014 -
7104 Oljemålning
Signerad, J Bauer, 46, Motiv från Västerås, 60x50
Såld: 100 kr
Såldes den 25 mars 2013 -
9197 Oljemålning
J Bauer, G: a Stan, 1944, 45 x 39
Såld: 200 kr
Såldes den 27 februari 2012
2720 Oljemålning
J Bauer, -47, kanal motiv med båthus, 40 x 32
Såld: 100 kr
Såldes den 12 september 2011 -
7726 Oljemålning
J Bauer, Gamla Stan, 60 x 48
Såld: 900 kr
Såldes den 18 februari 2008 -
3065 Oljemålning
Sign J Bauer 1941, Vinterlandskap 50x60
Såld: 300 kr
Såldes den 28 januari 2008