7080 Oljemålning
Såld: 1.500 kr
Såldes den 4 december 2023 -
8388 Akvarell
Emil Zoir (1867-1936), marin, 36x65
Såld: 500 kr
Såldes den 25 oktober 2010 -
8386 Oljemålning
Emil Zoir (1867-1936), 1911, hav, 59x71
Såld: 1.500 kr
Såldes den 25 oktober 2010
4407 Etsning
Emil Zoir (1867-1936), -1914, Nakenstudie, 30x21
Såld: 100 kr
Såldes den 8 mars 2010 -
8324 Etsning
Emil Zoir (1867-1936), 72x58
Såld: 100 kr
Såldes den 14 december 2009 -
4504 Etsning
Emil Zoir, 48x60
Såld: 100 kr
Såldes den 17 augusti 2009
3537 Etsning
Emil Zoir, Äldre par, 41x31
Såld: 300 kr
Såldes den 29 januari 2007 -
6288 Oljemålning
Emil Zoir, 51x80
Såld: 800 kr
Såldes den 18 december 2006 -
2495 Akvarell
Emil Zoir, Segelfartyg, 33x48
Såld: 300 kr
Såldes den 2 maj 2006