Föremål som liknar DAO
1014 Skylt
Såld: 10.500 kr
Såldes den 25 mars 2024
3196 Skulpturer
3 st. DAO, 18 - 28. Höjd: ca 16,5-27 cm
Såld: 100 kr
Såldes den 27 september 2021
3195 Figuriner
3 st. DAO, flickor. Höjd: 21 cm
Såld: 100 kr
Såldes den 20 september 2021
2322 Färgetsningar
4 st, Sadao Koshiba, HC-upplaga, motivet: 12x16 ca
Såld: 600 kr
Såldes den 6 november 2017
5389 Skulptur
DAO, man med pipa, höjd: 39
Såld: 200 kr
Såldes den 26 januari 2015
2115 Färglitografi
Sadao Watanabe, 18/50, signerad, 1966, 56x61
Såld: 100 kr
Såldes den 15 oktober 2012
9168 Pilgrimsflaska
Dao guang, 1800-tal, höjd: 15
Såld: 150 kr
Såldes den 27 februari 2012
1378 Vas
Kina, Dao Guang märke, höjd: 15
Såld: 2.300 kr
Såldes den 17 oktober 2011
7295 Skål
Kina, Dao Guang märke, diameter: 14, 5
Såld: 3.100 kr
Såldes den 3 oktober 2011