7483 Mikroskop
Carl Zeiss, Jena. Höjd: 40 cm
Såld: 700 kr
Såldes den 6 februari 2023 -
9069 Mikroskop
Carl Zeiss, Tyskland. Höjd: 40cm
Såld: 1.100 kr
Såldes den 8 november 2021 -
4130 Mikroskop
Carl Zeiss, Jena, i trälåda. Höjd: 30 cm
Såld: 700 kr
Såldes den 6 januari 2020
3243 Mikroskop
Såld: 800 kr
Såldes den 6 maj 2019 -
7017 Färgkrita
Carl Z, "Gamblern", signerad. -73, 27x33
Såld: 100 kr
Såldes den 8 december 2014 -
7188 Teaterkikare
Carl Zeiss Jena, 20-tal
Såld: 350 kr
Såldes den 18 februari 2008
5027 Lampa
Enligt uppgift Carl Zeiss, höjd: 32
Såld: 600 kr
Såldes den 4 februari 2008 -
3603 Avvägningsinst..
m.ä. Carl Zeiss, Jena
Såld: 350 kr
Såldes den 7 maj 2007 -
8411 Tavlor
2 st, Carl Z
Såld: 900 kr
Såldes den 23 april 2007