Föremål som liknar Carl XV
8528 Medalj
Såld: 5.200 kr
Såldes den 13 december 2021
8778 Plunta
Carl XV: s tid, 1850-tal. Höjd: 24cm
Såld: 300 kr
Såldes den 29 mars 2021
1044 Vas
Såld: 6.000 kr
Såldes den 14 december 2020
8176 Fotografier
Gustav V och Carl XV, 34x25, 5 + 27,5x19 cm
Såld: 400 kr
Såldes den 9 mars 2020
8614 Grafiskt blad
Carl XV, 68x55 cm
Såld: 500 kr
Såldes den 28 oktober 2019
6155 Samlartallrikar
Såld: 100 kr
Såldes den 4 mars 2019
6595 Kungligt fotog..
Såld: 1.300 kr
Såldes den 25 februari 2019
7512 Plunta
+ glas, 2 delar, Carl XV. Höjd: 13-20
Såld: 500 kr
Såldes den 21 januari 2019
4283 Teckning
Tusch, Signerad De Keyser, porträtt av Carl XV, 25x18
Såld: 2.800 kr
Såldes den 29 oktober 2018