Föremål som liknar Carl XIV Johan

Vi hittade över 11 fler föremål på Auktionsindex Auktionsindex

  • Träfflista
  • 3096 Dosa
    1800-tal, mässing, Carl XIV Johan, diameter: 7,5
    Såld: 400 kr

    Såldes den 18 september 2023
  • 9276 Tavla
    Såld: 350 kr

    Såldes den 10 april 2023
  • 1010 Blandteknik
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 27 september 2021
  • 5318 Koppar med fat
    Såld: 500 kr

    Såldes den 8 mars 2021
  • 6363 Skulptur
    Carl XIV Johan. Brons. Höjd: inkl sockel, 28 cm
    Såld: 4.400 kr

    Såldes den 3 augusti 2020
  • 9189 Etsning
    Såld: 300 kr

    Såldes den 28 januari 2019
  • 7448 Gravyr
    Carl XIV Johan, Ram med tre kronor. Motivet: 65x41
    Såld: 500 kr

    Såldes den 21 januari 2019
  • 5499 Kärl
    2 st, Koppar, Carl XIV Johan, höjd: 20 cm
    Såld: 3.600 kr

    Såldes den 13 november 2017
  • 6409 Litografi
    Carl XIV Johan, bladets mått: 70x50
    Såld: 2.000 kr

    Såldes den 21 november 2016