7058 Glasservisdelar
14 delar, Artur Percy, Räffla
Såld: 2.000 kr
Såldes den 20 november 2017 -
1187 Matservis
ca. 50 delar, "Tibet", Gefle, design: Artur Percy
Såld: 1.000 kr
Såldes den 26 september 2016 -
3017 Tallrikar+skålar
10+ 3, Artur Percy, Gullaskrufs glasbruk, 'Reffla'
Såld: 250 kr
Såldes den 14 april 2014
8314 Glastallrikar
4 st, Artur Percy, Räffla, längd: 30
Såld: 700 kr
Såldes den 12 november 2012 -
5223 Litografi
Artur Percy, ansikte, signerad 1917, 25x21
Såld: 100 kr
Såldes den 13 augusti 2012 -
2379 Litografi
Artur Percy, "Ingrid", 1924, 39x31
Såld: 150 kr
Såldes den 30 maj 2011
1206 Skålar
Såld: 150 kr
Såldes den 9 maj 2011 -
1298 Ytterfoder
Formgiven Artur Percy 1945, stämplad U, höjd: 16
Såld: 200 kr
Såldes den 4 april 2011 -
7734 Fat
Såld: 400 kr
Såldes den 31 januari 2011