3050 Oljemålning
Såld: 7.400 kr
Såldes den 22 februari 2021 -
7483 Oljemålning
Såld: 100 kr
Såldes den 17 april 2017 -
5612 Oljemålning
Såld: 4.200 kr
Såldes den 25 april 2016
5611 Oljemålning
Alvar Jansson, Monogramsign AJ, Porträtt, 40x32
Såld: 600 kr
Såldes den 25 april 2016 -
5532 Akvarell
Alvar Jansson, Motorcykel, signerad. -54, 35x50
Såld: 100 kr
Såldes den 26 januari 2015 -
5120 Blandteknik
Alvar Jansson, landskap, monogramsign. 38x53
Såld: 250 kr
Såldes den 10 december 2012
9079 Oljemålning
Alvar Jansson, (1922-1990), Stilleben, 105x133
Såld: 7.000 kr
Såldes den 27 februari 2012 -
5073 Färglitografi
Alvar Jansson -78, 107/125, 40x46
Såld: 100 kr
Såldes den 15 september 2003 -
6032 Blandteknik
Alvar Jansson, Självporträtt -56, 45x45
Såld: 3.000 kr
Såldes den 3 december 2001