Föremål som liknar sidenmålning
9554 Textilier
3 st, Sidenmålningar. Signerade, 180x95 cm
Såld: 600 kr
Såldes den 23 september 2019
3675 Bordsskärm
Kina, sidenmålning
Såld: 200 kr
Såldes den 30 mars 2015
1237 Ram
med sidenmålning, Empire, ramens innermått: 24x31
Såld: 1.100 kr
Såldes den 9 februari 2015
7161 Akvareller
2 st, Kina, Bla Sidenmålning, 54 x 17 & 28 x 27
Såld: 100 kr
Såldes den 16 juni 2014
2532 Vikskärm
4-delad, Sidenmålning, Kina, höjd: 183, längd: 4x45
Såld: 1.200 kr
Såldes den 7 april 2014
9189 Tavlor
2 st, bland annat sidenmålning
Såld: 100 kr
Såldes den 2 december 2013
5509 Vikskärm
Såld: 3.600 kr
Såldes den 26 mars 2012
5399 Träsnitt
+ sidenmålning, Japan, motivets mått: 34x18, 19x50
Såld: 950 kr
Såldes den 13 februari 2012
5590 Kakemono
Sidenmålning, Fåglar
Såld: 1.000 kr
Såldes den 19 december 2011