KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16509079

nr 1650 9079

Arvo Makkonen

(1894-1956), Finland

Signerad, daterad 1920. Akvarell, 24x34 cm, yttermått inklusive ram: 46x56 cm

Arvo Makkonen, finländsk bildkonstnär född 1894, död 1956.

Utrop:

500 kr

måndag 14 oktober 2024
kl 19:12:57

  • Tema
  • 14 okt

finländsk konst och design

Läs mer om finländsk konst och design

Arvo Makkonen

Läs mer om Arvo Makkonen