GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 14262034

nr 1426 2034

Wilhelm Kåge

(1889-1960), Sverige

Skål, Signerad. Höjd: 5cm

Konditionsrapport: krackeleringar

Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 18 oktober 2021
kl 18:40:31

  • Tema
  • 18 okt

Keramik

Läs mer om Keramik

Wilhelm Kåge

Läs mer om Wilhelm Kåge