KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13824003

nr 1382 4003

Sten Eklund

(1942-2009), Sverige

Färgetsning, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerad, numrerad 47/50. Etsning + handkolorering. Bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad

Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .

Utrop:

300 kr

Såld:

600 kr

måndag 1 mars 2021
kl 20:31:07

Sten Eklund

Läs mer om Sten Eklund