ART / Oil paintings / Oil painting 14211009

nr 1421 1009

OIL PAINTING

Porträtt av konung Karl XII iklädd blå rock, harnesk och svart lindhalsduk. Oil on panel, 1700-talets början. No signature. Samtida ram. 40x27 cm, outer dimensions including frame: 55x42 cm, wear, damages.

Porträtt av konung Karl XII iklädd blå rock, harnesk och svart lindhalsduk. Olja på pannå, 1700-talets början. Ej signerad. Samtida ram. 40x27 cm, yttermått inklusive ram: 55x42 cm

Condition: slitage, skador

20000

SEK 15000

Monday September 27 2021
at 19:04:50

     1.200 kr
(RESERVE NOT MET)
     4.200 kr
(RESERVE NOT MET)
     5.400 kr
(RESERVE NOT MET)
     10.500 kr
(RESERVE NOT MET)

  • Klassiska
  • Sep 27

Klassiska

Read more about Klassiska