ART / Oil paintings / Oil painting 14211009
nr 1421 1009
OIL PAINTING
Porträtt av konung Karl XII iklädd blå rock, harnesk och svart lindhalsduk. Oil on panel, 1700-talets början. No signature. Samtida ram. 40x27 cm, outer dimensions including frame: 55x42 cm, wear, damages.
Porträtt av konung Karl XII iklädd blå rock, harnesk och svart lindhalsduk. Olja på pannå, 1700-talets början. Ej signerad. Samtida ram. 40x27 cm, yttermått inklusive ram: 55x42 cm
Condition: slitage, skador
20000
SEK 15000
Monday September 27 2021
at 19:04:50
1.100 kr
1.200 kr
(RESERVE NOT MET)
4.000 kr
4.200 kr
(RESERVE NOT MET)
5.200 kr
5.400 kr
(RESERVE NOT MET)
10.000 kr
10.500 kr
(RESERVE NOT MET)
- Klassiska
Sep 27
Klassiska
Read more about Klassiska