![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15978474
*
nr 1597 8474
Knut Stangenberg
(1871-1955), Sverige
Jägare & räv. Signerad, daterad 1941. Akvarell, bildmått: 28x23 cm, yttermått inklusive ram: 40x34 cm
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 18:32:14
- Konstnär/Designer
Knut Stangenberg
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Läs mer om Knut Stangenberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller jägare & räv knut stangenberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8103 Akvarell
Alfred Boll, Kornhamnstorg, Gamla Stan. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:03
-
8446 Akvarell
Anna Ödman (1876-1960), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:34
-
7223 Akvarell
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, blom..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:31
-
8434 Akvarell
Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Landskap med r..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:05
-
8386 Akvarell
Henrik Lilliebjörn (tillskriven), Vy från Odenstad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:29
-
8341 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad G Tunelius, Lands..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:46
*
Knut Stangenberg
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Läs mer om Knut Stangenberg
nr 1597 8474
Knut Stangenberg
(1871-1955), Sverige
Jägare & räv. Signerad, daterad 1941. Akvarell, bildmått: 28x23 cm, yttermått inklusive ram: 40x34 cm
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Konstnär/Designer
Knut Stangenberg
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.Läs mer om Knut Stangenberg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller jägare & räv knut stangenberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8103 Akvarell
Alfred Boll, Kornhamnstorg, Gamla Stan. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:03 -
8446 Akvarell
Anna Ödman (1876-1960), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:34 -
7223 Akvarell
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, blom..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:31
-
8434 Akvarell
Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Landskap med r..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:05 -
8386 Akvarell
Henrik Lilliebjörn (tillskriven), Vy från Odenstad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:29 -
8341 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad G Tunelius, Lands..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:46