Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 16044174



*

nr 1604 4174


Lars Norrman

(1915-1979), Sverige


Lars Norrman (1915-1979), Sweden. Kvinna i gränd. Signed, mixed media, 11x16 cm, outer dimensions including frame: 35x41,


MIXED MEDIA, Kvinna i gränd. Signerad, blandteknik, 11x16 cm, yttermått inklusive ram: 35x41 cm


Lars Norrman, born 1915, dead 1979, Swedish painter, and draughtsman.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday Mars 11 2024
at 20:09:33


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/3 16:32:05 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Lars Norrman

Lars Norrman, born 1915, dead 1979, Swedish painter, and draughtsman.

Read more about Lars Norrman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik kvinna i gränd lars norrman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8033 WATERCOLOUR
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:29
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr