KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16044174

nr 1604 4174

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Kvinna i gränd. Signerad, blandteknik, 11x16 cm, yttermått inklusive ram: 35x41 cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 11 mars 2024
kl 20:09:33

9/3 16:32:05 1      Vinnande bud

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman