KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16044174
nr 1604 4174
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Kvinna i gränd. Signerad, blandteknik, 11x16 cm, yttermått inklusive ram: 35x41 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 mars 2024
kl 20:09:33
9/3 16:32:05
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman