KONST / Litografier / Färglitografi 15696106
*
nr 1569 6106
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Signerad, numrerad 44/54. Färglitografi, bildmått: 58x39 cm, yttermått inklusive ram: 76x57 cm
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2023
kl 20:37:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 20:55:50
1
500 kr
9/10 20:17:24
2
Vinnande bud
9/10 20:30:58
2
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
*
Harald Lyth
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
nr 1569 6106
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Signerad, numrerad 44/54. Färglitografi, bildmått: 58x39 cm, yttermått inklusive ram: 76x57 cm
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/10 20:55:50 | 1 | 500 kr |
| 9/10 20:17:24 | 2 | Vinnande bud |
| 9/10 20:30:58 | 2 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31



