KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15652007

nr 1565 2007

Jan Lundquist

(f. 1935), Sverige

Stockholmsmotiv med Blidösundsbåten. Signerad. Akvarell, bildmått: 32x42 cm, yttermått inklusive ram: 50x60 cm

Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.

Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

måndag 25 september 2023
kl 18:57:57

  • Tema
  • 25 sep

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Jan Lundquist

Läs mer om Jan Lundquist