Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 15696015



*

nr 1569 6015


Vas

Keramik, Söholm, Danmark. Höjd: 53 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 9 oktober 2023
kl 19:21:47


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/10 00:10:59 1      100 kr
8/10 14:08:42 2      150 kr
8/10 15:34:02 3      300 kr
9/10 13:05:55 4      250 kr
9/10 13:05:55 3      300 kr (Budbetjänt)
9/10 13:06:01 4      350 kr
9/10 14:27:54 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa keramik norden skandinavien skandinavisk söholm vas
  • 9332 Bordslampfot
    Kina, 1700-tal, powder blue med dekor i guld av la..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 feb kl 18:16
  • 9063 Oljemålning
    Julius Granberg (1859-1936), Sverige. "Hembygden, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 feb kl 19:52
  • 3254 Skålar
    + vas, 4 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige...//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 feb kl 19:52
  • 3257 Skålar
    + vas, 4 delar, Ingegerd Råman (f. 1943), Sverige...//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 feb kl 20:01
  • 3014 Vas
    + skulptur (Gustav), 2 delar, Lisa Larson (f. 1931..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 feb kl 18:26
  • 2019 Vas
    Domino, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 feb kl 19:15




Ladda ner broschyr