MÖBLER / Bord / Soffbord 15511003

nr 1551 1003

Josef Frank

(1885-1967), Österrike

Soffbord, "Diplomat", Firma Svenskt Tenn. Brännstämplad, Fanerat med mahogny, rektangulär skiva. Bredd: 105 cm. Djup: 105 cm. Höjd: 48 cm

Kondition: smärre märken och repor

Josef Frank, arkitekt och formgivare född 1885, död 1967.

Utrop:

20.000 kr

Såld:

24.500 kr

måndag 3 juli 2023
kl 18:28:21

     6.800 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     11.000 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     13.500 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     15.500 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)

  • Klassiska

Josef Frank

Läs mer om Josef Frank