KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14052115

nr 1405 2115

Lena Cronqvist

(f. 1938), Sverige

Etsning, Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 51/60. Motivet: 17x16, yttermått inklusive ram: 46x42 cm

Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

3.800 kr

måndag 21 juni 2021
kl 20:39:16

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Lena Cronqvist

Läs mer om Lena Cronqvist