KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666287
nr 1466 6287
Igge Karlsson
(1932-2009), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 89, komposition. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 81x101cm
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 9 maj 2022
kl 18:45:56
600 kr
700 kr
1.500 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
Igge Karlsson
Läs mer om Igge Karlsson