Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kolonnljusstake 6104661



*

nr 610 4661


Kolonnljusstake

nysilver, höjd: 31


Utrop:

300 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 november 2009
kl 18:10:52


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/11 11:48:51 1      350 kr
16/11 12:01:55 2      Vinnande bud
16/11 16:39:11 3      550 kr
16/11 16:39:54 3      650 kr


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: kolonnljusstake ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:19
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:18
  • 7078 Kandelaber
    Italien. Höjd: 63 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:57




Ladda ner broschyr