BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kolonnljusstake 6104661
*
nr 610 4661
Kolonnljusstake
nysilver, höjd: 31
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2009
kl 18:10:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/11 11:48:51
1
350 kr
16/11 12:01:55
2
Vinnande bud
16/11 16:39:11
3
550 kr
16/11 16:39:54
3
650 kr
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kolonnljusstake ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:19
-
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:18
-
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:57
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50
-
7093 Ljusstake
Mässing/marmor. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:48
-
7092 Ljusstake
Teak/Metall, Digsmed, Danmark. Diameter: 12,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:17
*
Kolonnljusstake
nr 610 4661
Kolonnljusstake
nysilver, höjd: 31
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/11 11:48:51 | 1 | 350 kr |
| 16/11 12:01:55 | 2 | Vinnande bud |
| 16/11 16:39:11 | 3 | 550 kr |
| 16/11 16:39:54 | 3 | 650 kr |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kolonnljusstake ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:19 -
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:18 -
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:57
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50 -
7093 Ljusstake
Mässing/marmor. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:48 -
7092 Ljusstake
Teak/Metall, Digsmed, Danmark. Diameter: 12,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:17



