Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 6173711



*

nr 617 3711


Ram

Barock, med spegel, 100x88


Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 21 december 2009
kl 17:00:00


  • Läs mer...
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram barock med spegel
  • 6665 AkrylmÃ¥lning
    Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:08
  • 6536 Blyerts
    Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 18:57
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:19




Ladda ner broschyr