GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas // kanna 14132002

nr 1413 2002

Björn Wiinblad

(1918-2006), Danmark

Vas // kanna, Tulpanform med dekor av ansikte. Fajans, dekor i grått, rosa och brunt. Monogramsignerad BW samt daterad -79 Danmark. Höjd: 32,5 cm

Konditionsrapport: glasyrbortfall

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 23 augusti 2021
kl 20:10:28

  • Tema
  • 23 aug

Retro

Läs mer om Retro

Björn Wiinblad

Läs mer om Björn Wiinblad