LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 17515171
nr 1751 5171
CANDLESTICKS
one pair, nickel silver, 1920s. Height: 19 cm,
ett par, nysilver, 1920-tal. Höjd: 19 cm
Monday December 15 2025
at 18:02:51
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
CANDLESTICKS
nr 1751 5171
CANDLESTICKS
| Estimate: | 500 |
Monday December 15 2025 |