LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 6398045
nr 639 8045
CANDLESTICKS
one pair, silver, Johan Samuel Hunt, Hunt & Roskell, England, London, 1856-tal, height: 23 cm,
1 par, silver, Förgyllda, Märkta John Samuel Hunt, London, 1856, samt märkta undertill Hunt & Roskell Late Storr, Mortimer, modell nr 8494, Vikt 950 g höjd: 23 cm
5000
SEK 6000
Monday May 10 2010
at 16:00:00
10/5 11:46:24